English

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس خبر داد؛

برنامه ریزی برای احداث ۳ شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در فارس

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از برنامه ریزی برای احداث ۳ شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در استان فارس خبر داد و گفت: ایجاد این شهرک‌های تخصصی با هدف ایجاد بستر لازم برای توسعه انرژی‌های تجدید پذیر انجام می‌شود.

برنامه ریزی برای احداث ۳ شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در فارس
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، سید مسعود عظیمی، در این خصوص افزود: ایجاد این شهرک های تخصصی بعنوان مصوبه دور دوم سفر ریاست جمهوری در برنامه این شرکت قرار گرفته و در این زمینه، مراحل بررسی و امکان سنجی اراضی در شهرستان های شمال استان در حال انجام است.   

وی افزود: با توجه به موضوع ناترازی در تأمین برق برای واحدهای صنعتی و تولیدی موضوع ایجاد شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به عنوان یک اولویت مورد توجه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران قرار گرفته است که در استان فارس با توجه به موقعیت جغرافیایی و زاویه مناسب تابش نور خورشید این استان یکی از بهترین نقاط برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی محسوب می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه یکی از شروط اصلی تولید برق توسط واحدهای صنعتی و سرمایه‌ گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فراهم بودن زیرساخت های اتصال به شبکه برق است گفت: در این زمینه بزودی در جلسه ای مشترک با شرکت برق منطقه ای فارس زیرساخت های موجود نظیر ظرفیت شبکه انتقال و پست های توزیع بررسی و در هماهنگی کامل با آن مجموعه نسبت به انتخاب مناسب ترین اراضی برای ایجاد شهرک های تخصصی انرژی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: علاوه بر راه اندازی شهرک های تخصصی انرژی، در شهرک های  صنعتی اقلید ۲، انرژی بر لامرد، سروستان ۲ و مهر که مستعد تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله ساخت نیروگاه خورشیدی هستند،  نیز  زون هایی به مساحت ۴۶ هکتار برای جذب و استقرار طرح های سرمایه گذاری در این بخش، در نظر گرفته شده است.

عظیمی با اشاره تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  با ساتبا و وزارت نیرو برای اتصال برق تولیدی شهرک های تخصصی انرژی و نیز نیروگاه های خورشیدی موجود در شهرک های صنعتی به شبکه گفت: با هدف حمایت از سرمایه گذاران در این بخش تلاش خود را برای به حداقل رساندن بهای تمام شده زیرساخت‌های صنعتی در شهرک های تخصصی انجام خواهیم داد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه