English

مدیر کل غلات وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد؛

ضرورت بیمه محصولات در طرح جهش تولید در دیمزارها

مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، بر ضرورت بیمه محصولات در طرح جهش تولید در دیمزارها تاکید کرد و گفت: یکی از محورهای اساسی بیمه است و در حال حاضر حدود ۱۲۵ هزار تومان یارانه بیمه به ازای هر هکتار در نظر گرفته شده است.

ضرورت بیمه محصولات در طرح جهش تولید در دیمزارها
به گزارش خبرگزاری موج فارس

، فرامک عزیز کریمی، مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه طرح جهش تولید در دیمزارها برای قشر خاصی از کشاورزان دیم کار با ریسک تولید بالاست، افزود: برنامه های حمایتی برای رفع چالش خشکسالی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نظر گرفته شده است که جای قدردانی دارد.

دبیر طرح جهش تولید در دیمزارها، ارائه تسهیلات چهار درصد برای خرید ماشین‌های دانش‌بنیان کشت مستقیم را از برنامه‌های حمایتی این طرح عنوان کرد و گفت: استان فارس در سال گذشته و سال جاری کل سهمیه خود را جذب کرده و تاکنون بیش از ۶ هزار دستگاه ماشین‌آلات ویژه دیم‌کاری با تسهیلات چهار درصد به کشاورزان دیم کار کل کشور تحویل‌ شده است.

این مقام مسئول توضیح داد: مسائل بیمه‌ای، حمایتی، رعایت نکات فنی از جمله کشت مستقیم و استفاده به‌ جا و به‌ موقع از کودهای پایه و کودهایی که برای اولین بار به‌ صورت بذر مال و محلول‌ پاشی در سطح وسیعی از کشور استفاده‌ شده از جمله مواردی است که در برنامه‌های فنی سال زراعی جاری دیده‌ شده و تا حدی می‌تواند ریسک تولید را کاهش دهد.

عزیز کریمی خاطر نشان کرد: بیش از چهار هزار کارشناس در کل کشور با همراهی مدیران، این طرح را حمایت می‌کنند و هزار و ۸۰۰ نفر از کارشناسان سازمان نظام‌مهندسی نیز در این طرح با آن‌ها همکاری دارند.

به گفته وی؛ دورنمایی که برای طرح جهش تولید در دیمزارها ترسیم‌ شده این است که سطح کشت در دیمزارها افزایش یابد و تولید ما در این بخش را به دو برابر زمان ابتدای طرح افزایش دهد.

این مقام مسئول بابیان اینکه سطحی معادل پنج میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار در ۲۵ استان کشور است، برای اجرای این طرح در کشور برنامه‌ریزی‌شده است، یادآور شد: سهم استان فارس بیش از ۲۵۰ هزار هکتار در ۱۸ شهرستان است که بخش عمده‌ای از آن کشت‌ شده و امیدواریم با تغییر شرایط بارندگی در پایان سال، کل این سطح عملیاتی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه