موج
کدخبر : ۴۸۱۷۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481715
تاکید مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مخابراتی:

لزوم تصمیم‌ گیری‌ عاجل دولت برای جلوگیری از نابودی بخش ICT کشور

لزوم تصمیم‌ گیری‌ عاجل دولت برای جلوگیری از نابودی بخش ICT کشور

از آنجا که شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای تلفن همراه، ثروت های ملی کشور هستند و طی سال‌های گذشته صدها هزار میلیارد تومان برای ایجاد شبکه‌های آن‌ها سرمایه‌گذاری شده است، لذا دولت باید با حمایت از این اپراتورها، مانع از فروپاشی و ورشکستگی آن‌ها شود، چراکه با از بین رفتن این اپراتورها، بخش ICT کشور هم از بین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی مخابرات، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولیدی سیستم های انتقال مخابراتی، گفت: شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای موبایل، ثروت های ملی کشور هستند که در طی سال ها ایجاد شده اند و صدها هزار میلیارد تومان برای ایجاد شبکه‌های آن‌ها سرمایه گذاری شده است، لذا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید از این شرکت‌ها حمایت و مانع از فروپاشی و ورشکستگی آن‌ها گردند، چراکه با از بین رفتن این اپراتورها، بخش ICT کشور هم از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: متاسفانه در حدود ۱۳ سال گذشته سیاست‌های دولت‌های مختلف به گونه‌ای بوده است که باعث کاهش درآمدهای ثابت و افزایش هزینه های این شرکت ها شده است، به طوری که هم اکنون از نظر بنده هر سه شرکت مخابرات ایران، شرکت همراه اول و شرکت ایرانسل در آستانه ورشکستگی می باشند که باید نظام با دید پدرانه به این سه شرکت بنگرد و راهکارهایی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای رهایی از این مشکلات تدوین گردد.

صمدیانی در تدوین راه‌حل کوتاه مدت برای رفع مشکلات شرکت مخابرات ایران، توضیح داد: منطقی کردن تعرفه تلفن ثابت بر اساس کارکردهای مسکونی، اداری و تجاری بدین صورت که برای تلفن های خانگی کمترین تعدیل قیمت تعرفه صورت پذیرد و برای کاربردهای اداری و تجاری مطابق نرخ تورم چند ساله ای که تعرفه مکالمه تغییر نکرده است و شرایط اقتصادی روز، اصلاح انجام شود، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی پبرامون تعرفه‌ی سرویس اینترنت شرکت مخابرات ایران هم گفت: در این مورد برای استفاده‌های حداقلی و الزامی خانواده ها حداقل قیمت در نظر گرفته شود و برای مصارف بالاتر به صورت پلکانی افزایش قیمت صورت پذیرد.

صمدیانی پیرامون راه حل کوتاه مدت برای اپراتورهای تلفن همراه هم گفت: با توجه به عدم تغییر تعرفه‌های مکالمه و اینترنت همراه در چند سال اخیر، باید اپراتورهای موبایل هم بازنگری جدی در تعرفه های مکالمه و اینترنت همراه داشته باشند.

وی گفت: در نهایت با سیاست یک بام و دو هوا که بخش دولتی در رابطه با افزایش تعرفه های برق، گاز و آب هر ساله در دستور قرار داده و از طرف دیگر نرخ‌های ارتباطات مخابراتی تغییر نمی­‌کند، آینده ICT کشور به شدت تیره و تار است و شرکت های تولیدی دانش بنیان این بخش در حال ورشکستگی بوده و نخبگان هم به مهاجرت روی خواهند آورد.

صمدیانی در پایان تاکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت فعال بخش خصوصی در تصمیم گیری‌ها، باید دولت محترم با مشارکت سندیکای صنعت مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات مخابراتی سریعا نسبت به تصمیم گیری‌ عاجل برای جلوگیری از نابودی بخش ICT کشور اقدام کند.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: مخابرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه