موج
کدخبر : ۳۳۹۳۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339388

محمودرضا امینی- خبرگزاری موج؛ هنوز ویروس منحوس کرونا و ابعاد توسعه ای آن شناخته نشده است هرچند برخی از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران تلاش‌هایی برای کشف واکسن آن کرده اند اما آنچه مسلم و دارای اهمیت است کنترل سازمان یافته و موثر این ویروس است.

پر واضح بود که علی رغم تفکر دوگانه (همه گیری /قرنطینه ) اقدامات پیشگیرانه و کنترلی از قبیل :ضدعفونی اماکن مختلف، تعطیلی اماکن پرتردد و پرخطر، رعایت مسائل بهداشتی مانند ماسک و دستکش و شستشوی دست و صورت، جلوگیری از تجمعات حتی تجمعات مذهبی، غربالگری و معاینه خانه به خانه در سراسر جهان و بویژه ایران اسلامی موجب کاهش پیشرفت این ویروس شده بود و کاهش تلفات دو رقمی و نزولی شدن آن مایه دلگرمی و خوشحالی برایمان بود.

همچنین مشخص است این وضعیت قرنطینه‌ای و کنترلی موجب اختلال در اقتصاد خانواده ها و کشور شده و می شود اما حل این معادله که فراگیری عمومی مساوی با عادی سازی روند اقتصادی است یک تدبیر کاملا ظالمانه و غیرمنطقی و تاسف آور است.

بیش از یک ماه است که آمار تلفات و بستری های این ویروس روز افزون شده و این درحالی است که مسئول عالی رتبه کشور، رئیس جمهور محترم گاهی آمارهای مخدوش و غیر واقعی در افکار عمومی منتشر می فرمایند از طرفی سازمان‌های رسمی نیز همواره به درآمد خود می اندیشند بعنوان مثال: در حمل و نقل عمومی روزانه ده هانفر دچار این ویروس می شوند ولی هنوز معتقدند، طرح ترافیک باید اجرا شود زیرا اتفاقاً مردم زیادی به دلیل رعایت موارد بهداشتی با وسیله نقلیه شخصی  وارد طرح می شوند و جریمه این ورود، درآمد مستمر و قابل توجهی برای شهرداری است.

اخیراً و با نزدیک شدن به محرم از علاقه و وابستگی مردم به عزاداری نیز علی رغم نظر مراجع تقلید و مقام معظم رهبری استفاده ابزاری می کنند، این در حالی است که متخصصین مربوطه و نیز مسئولین وزارت بهداشت و درمان به این آزادسازی اعتقادی نداشته و ندارند و تضاد خبری و آماری همواره در افکار عمومی جامعه نمایان است.

لازم و ضروری که مسئولین هرچه سریع‌تر اقدامات پیشگیرانه، قرنطینه، فاصله‌گذاری اجتماعی و توسعه  تخت های بیمارستانی و تامین بودجه لازم در این راستا را تخصیص داده و تلاش کنند که شهرهای بزرگی که در وضعیت قرمز و مولد انتشار ویروس هستند را هر چه سریع تر کنترل کرده و با افکار و اذهان مردم بازی نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها