English

مزایای تیرآهن بال پهن ذوب آهن اصفهان

به روایت استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران

دکتر محمدقاسم وتر استاد دروس زلزله،سازه وفولاد در دوره های تحصیلات تکمیلی در آلمان و پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی ایران چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در دومین روز نهمین نمایشگاه و کنفرانس زلزله شناسی و مهندسی زلزله با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان از محصولات این مجتمع عظیم صنعتی به ویژه سایزهای مختلف تیرآهن بال پهن بازدید نمود.

به روایت استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، این استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ایران در خصوص مزایای استفاده از تیرآهن های بال پهن گفت : استفاده از این پروفیل به ویژه در اتصالات پیچی ، سطح بزرگتری را در اختیار قرار می دهد . در حالیکه در سایر پروفیل ها ، برای قاب های خمشی ، با نازکی ستون مواجه هستیم ، اما بهره گیری از تیرآهن بال پهن باعث می شود سطح گسترده تری داشته باشیم .


دکتر وتر که مدرک دکترای مهندسی عمران- سازه از دانشگاه دارمشتات آلمان دارد و کتاب های تحلیل و طراحی لرزه ای سازه های فولادی، طراحی سازه های فولادی به روش حدی،طراحی لرزه ای پل ها  و مهندسی زلزله برای معماران را در کارنامه علمی خود دارد ، افزود : در ترجمه آیین نامه های کشور آمریکا هم ، مشاهده می کنیم که ستون باید با بال پهن کار شود . در واقع استفاده از تیرآهن بال پهن امکان طراحی بهتر را برای سازه فراهم می‌کند. 


این استاد دانشگاه که ۷ عنوان اختراع در زمینه سازه و زلزله ثبت نموده و از بنیان گذاران انجمن سازه های فولادی ایران می باشد ، تولید تیرآهن بال پهن را به لحاظ صادراتی نیز ارزشمند توصیف کرد و گفت :  بسیاری کشور ها از آیین نامه های ساختمان آمریکا و اروپا تبعیت می کنند و لذا متقاضی سازه های فولادی با تیرآهن بال پهن هستند .

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه