English

مدیرعامل فولاد مبارکه در بازدید از روند اجرای طرح‌های توسعه شرکت:

سال ۱۴۰۲ سال به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های توسعه فولاد مبارکه است

مدیرعامل فولاد مبارکه روز شنبه نوزدهم فروردین‌ماه در جریان بازدید از روند اجرای طرح‌های توسعه فولاد مبارکه گفت: با عنایت به تأثیری که سرمایه‌گذاری، توسعه و رشد تولید در بخش صنعت بر بهبود فضای اقتصادی و معیشتی جامعه دارد و روند خوب اجرایی‌شدن پروژه‌های توسعه در دست اجرای شرکت، سال 1402 را می‌توان سال به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های توسعه فولاد مبارکه دانست.

سال ۱۴۰۲ سال به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های توسعه فولاد مبارکه است

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، محمدیاسر طیب نیا در این بازدید که جمعی از معاونان و مدیران شرکت را در همراهی داشت، گفت: همچنان که رهبر معظم انقلاب در شعار سال ۱۴۰۲ نیز مؤکداً به اهمیت تولید، رشد آن و تأثیری که بر بهبود قدرت اقتصادی کشور و در نتیجه مهار تورم و بهبود معیشت زندگی مردم دارد، تأکید فرمودند، خوشبختانه در همین راستا شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور که محصولات موردنیاز بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک کشور را تولید می‌نماید، این راهبرد را نصب العین خود قرار خواهد داد تا همچنان مانند سال قبل بتواند سهم خود را در تحقق شعار سال و رونق اقتصادی و بهبود معیشت آحاد جامعه ادا نماید.

وی با اشاره به این که فولاد مبارکه در سال 1401 در حوزه‌های تولید، پیشبرد فرایند اجرای پروژه‌های توسعه، تولید محصولات جدید و دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی عملکرد درخشانی داشت، تصریح کرد: علاوه بر رشد تولید، یکی از تعهدات و انتظاراتی از شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه متصور است، موضوع تعهد به سرمایه‌گذاری است که خوشبختانه طی یک سال و نیم گذشته پروژه‌های متعددی در فولاد مبارکه کلید خورده است و اجرای آنها با سرعت و کیفیت بسیار مطلوب در حال انجام است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تعداد پروژه‌های جاری فولاد مبارکه را 130 پروژه اعلام و تصریح کرد: برای اجرای این پروژه‌ها بالغ بر 580 میلیون یورو و 6 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است تا گام بلندی برای تحقق راهبرد مقام معظم رهبری که برای سال 1402 در امر جذب سرمایه و توسعه ترسیم نمودند، برداشته باشیم.

وی ادامه داد: باتوجه‌به اهمیت به بار نشستن هر چه سریع‌تر این طرح‌ها و نقشی که تک‌تک آن‌ها در رونق اقتصادی جامعه می‌توانند داشته باشند، به طور منظم طی بازدیدهای میدانی، روند اجرای این پروژه‌ها را کنترل می‌نماییم.

به گفته طیب نیا متأسفانه به دلیل عواملی از قبیل تحریم‌ها و نوسانات شدید ارزی برخی از پروژه‌ها در فرایند اجرا با تأخیر مواجه می‌شوند که تلاش مجموعه براین است که مشکلات موجود را مدیریت کرده و اجازه ندهیم حتی یکی از آن‌ها با توقف مواجه شود و امروز شاهد آن بودیم که خوشبختانه بخش اعظمی از پروژه‌ها مطابق برنامه در حال اجرا هستند.

وی از پیشرفت 75 درصدی پروژه احداث نیروگاه 914 مگاواتی فولاد مبارکه خبر داد و گفت: این پروژه ارزشمند که باتوجه‌به گرم‌شدن هوا می‌تواند در فصل گرم سال خطوط تولید را یاری کند، به‌زودی وارد فاز بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها در رشد تولید، اشتغال‌زایی و کاهش معضل بیکاری، درآمدزایی و رونق اقتصادی و در نهایت کاهش تورم مؤثر خواهد بود و این اتفاق میمون نوید مبارکی برای سهام‌داران و ذی‌نفعان شرکت و کشور عزیزمان خواهد بود.

وی تأکید کرد: وقتی توسعه‌ها به بار می‌نشیند بدیهی است که رشد تولید حاصل می‌شود، مشاغل دیگری ایجاد می‌شود و درآمدزایی در جامعه و تزریق نقدینگی و امید در جامعه صورت می‌گیرد.

طیب نیا گفت: طی یک سال اخیر با آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های توسعه و استخدام جدیدی که انجام شد، برای بالغ بر ۴ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است؛ بنابراین به‌صراحت می‌توان گفت که فولاد مبارکه در این حوزه دِین خود را نسبت به بهبود وضعیت معیشت جامعه ادا کرده است که البته این پایان کار نیست و ان‌شاءالله در ادامه نیز با به بازنشستن سایر پروژه‌ها و افزایش تولید، شاهد بهبود این وضعیت نیز خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه