طرح پیش خرید اسنوا به عنوان اولین در نوع خود نیز از طرح های جسورانه این شرکت محسوب می شود. این طرح که ضمانت بانک صادرات از 17 مهرماه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، لوازم خانگی ایرانی قدمت چند ده ساله دارد. در این میان درگیر بودن ایران در مسائل سیاسی و نظامی باعث شده بود سرعت کافی در جذب دانش فنی و تولید وجود نداشته و صنایع لوازم خانگی ایران برای مدت زیادی در مسیر به اصطلاح مونتاژکاری حرکت کند.

بعدها اما شرایط پیچیده تر شد. در حالی که با ورود لوازم خانگی وارداتی که از صنایع ایرانی پیشرفته تر بودن به بازار و همچنین سیاست های اشتباه و گاه متناقضی در خصوص صنایع ایرانی باعث سردرگمی بازار گردید. از سویی صنایع ایرانی با تولید محصولات با کیفیت نمی توانستند قیمت نهایی خود را کاهش دهند و از سوی دیگر با تولیدات ضعیف تر توان ساخت تصویری مطلوب را در بازار نداشتند. بنابراین به طور کل توان رقابت صنایع لوازم خانگی ایرانی مسکوت ماند.

در این میان صنایع ایرانی دچار آسیبی جدی و متفاوت شدند. از آنجا که بیشتر سهم بازار مربوط به لوازم خارجی بودند و توان رقابت کافی برای لوازم خانگی ایرانی وجود نداشت، به مرور فرهنگ مصرف کننده به سمت تضعیف برند ایرانی سوق داده شد. بنابراین هر تلاشی برای ساخت برند ایرانی پیشرفته یک ریسک بالای اقتصادی و تجاری محسوب می شد.

ریسک این موضوع را گروه صنعتی انتخاب که از سال 64 در این صنعت حضور داشته است، می پذیرد و اولین برند ایرانی را «اسنوا» نام گذاری می کند. اسنوا که سرواژه کلمات «ارکان ساختار نوین ایرانیان» است از سال 86 رقابت جدی خود را آغاز کرد، در مدت کوتاهی به تکنولوژی و توان تولید محصولات پیچیده لوازم خانگی مانند ساید-بای-ساید دست پیدا کرد و با تکیه بر بهبود مستمر و انتقال مسیر مونتاژ به سمت تولید با تکنولوژی بالا توانست جای پای خود را در میان رقیبان وارداتی خود بیابد. این شرکت در سال 92 با رونمایی از نشان جدید خود، از تحولی عظیم در تکنولوژی و کیفیت در محصولات ایرانی خود پرده برداری کرد.

امروز «اسنوا» به عنوان یک تولیدکننده ایرانی با تکنولوژی بالا، مسیر خود را به سمتی می پیماید که کمتر شرکتی در جهان در این صنعت حرکت کرده است. از آن جمله می توان به «اجاق گازهای تمام نانو» که چندی قبل توسط معاون علمی رئیس جمهور رونمایی شد اشاره کرد.

سبد محصولی اسنوا

امروزه اسنوا به مشتریان خود طیف کاملی از سبد کالایی لوازم خانگی را در مدل های گوناگون ارائه می کند این درحالیست که طیف وسیعی از امکانات رایج  بعضا پیشرفته را در محصولات خود در نظر گرفته است. صفحات لمسی، فیلتراسیون های هوشمند، برنامه های عملیاتی اتوماتیک و سیستم های کنترلی و ایمنی به روز از جمله این موارد است. همچنین حرکت این برند به سمت استفاده از تکنولوژی iot بحثی جسورانه در لوازم خانگی ایران محسوب می گردد.

طرح پیش خرید اسنوا

طرح پیش خرید اسنوا به عنوان اولین در نوع خود نیز از طرح های جسورانه این شرکت محسوب می شود. این طرح که ضمانت بانک صادرات از 17 مهرماه آغاز شد، در مراحل اولیه خود بیش از 2 میلیون ببینده را به خود جلب کرد که نشان از تشخیص صحیح این برند از موقعیت خود و نیاز بازار بوده است.

مدیر شرکت اسنوا می گوید: برند اسنوا، برندی ملی ست که در مسیر تحقق رسالت های خود و درجهت رفع نگرانی بازار و همچنین ایجاد اطمینان خاطر برای خریداران محترم از تثبیت قیمت ها و وجود کالا به میزان کافی درآینده، اقدام به اجرای طرح پیش خرید نموده است که ضمانت آن با بانک صادرات است.

در این طرح که در مدت محدودی اجرا می شود، متقاضیان باید با مراجعه به سایت اسنوا به نشانی snowa.ir به ثبت درخواست خود بپردازند.

حمایت اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از طرح پیش خرید

محمد طحان پور، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی معتقد است، با توجه به اهمیت حفظ بنیه تولید داخلی کشور، با اجرای این طرح، تولید حفظ خواهد شد و به تبع با تزریق کالا، وضعیت و شرایط تولیدی در این عرصه (لوازم خانگی) بهبود پیدا می‌کند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: طرح پیش فروش لوازم خانگی، از ایده‌های مطروحه است که در این راستا در دستور کار قرار گرفته و بنابر گزارشات و اخبار واصله موجود، با اقبال بسیاری همراه شده است.