موج
کدخبر : ۳۷۸۵۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378513

وزیر راه و شهرسازی:

خط مترو هشتگرد آماده بهره برداری کامل استخبرگزاری آریا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خط مترو هشتگرد آماده بهره برداری کامل است و به زودی افتتاح می شود گفت: انتظار داریم با سرفاصله حداقلی، شرکت مترو تهران در این منطقه سرویس دهی را عملیاتی کند.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی عصر امروز ، در آیین افتتاح دو ایستگاه مترو «اقدسیه» و «مرزداران» با تشریح آنچه بر توسعه تهران رفته است گفت: اگرچه توسعه مترو در این سال‌ها پر فراز و نشیب بوده اما، درنهایت برآیند آن ساخت بیش از 200 کیلومتر خط مترو در تهران است.

وی با اشاره به اینکه دولت در سال‌های گذشته با وجود این فرآیند پرفراز و نشیب همراه شهرداری تهران و وزارت کشور بوده است گفت: برای گسترش حمل و نقل عمومی قوانین موضوعه ای را داریم و در سرفصل‌های بودجه نیز ردیف‌هایی پیش بینی شده است. ضمن آنکه در ظرفیت قانون بودجه سال 1400 نیز تنوعی از فرصت‌ها پیش بینی شده است، که از کنار آن امکان توسعه مترو وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد کرونا برای توسعه حمل و نقل عمومی گفت: سال گذشته 500 میلیون یورو برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی و واگن مترو تصویب شده است که این مصوبه در هفته گذشته به مدت 6 ماه تمدید شد و امیدوارم با نگاه به ظرفیت‌های داخل و کاهش حداکثری ارزبری مترو، بتوان از این ظرفیت مالی ارزی استفاده حداکثری کرد.

اسلامی با تاکید براینکه سیاست وزارت راه و شهرسازی نگاه به حمل و نقل عمومی و به ویژه شهرسازی ریل گذاری پایه است گفت: در همین راستا ایجاد ایستگاه مشترک حمل و نقل شهری و بین شهری دنبال می‌شود و برای دسترسی به حومه قطار‌های بین شهری را نیز فعال کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد که پس از افتتاح مترو هشتگرد، افتتاح مترو پرند نیز با اقدام مشترک بین دولت و شهرداری عملیاتی و به بهره برداری برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها