موج
کدخبر : ۲۷۸۱۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278182

محسن اسدبیگی:

رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مشکلات بهداشتی به طور جدی وجود دارد و باید شهرداری و آب و فاضلاب همکاری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج محسن اسدبیگی ، رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در جلسه کارگروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی با محوریت ارزیابی نیازهای مناطق سیل‌زده ، گفت: طی بازدیدی که از پلدختر انجام شد کانکسی که برای خانه بهداشت فرستاده شده هنوز نصب نشده است.

وی با بیان اینکه اسکان در چادرها آسیب‌هایی را به دنبال دارد، تصریح کرد: در هماهنگی سایر دستگاه‌ها مشکل داریم. ناهماهنگی در زیر ساخت‌ها وجود دارد که این امر مشکل‌ساز است.

این مسئول بیان کرد: چادر زده شده اما یک سرویس بهداشتی و حمام آنجا تعبیه شده که همه جمعیت برای استفاده از آن با مشکل مواجه هستند.

رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: دستگاه‌های پشتیبان با سایر دستگاه‌ها پیش نرفته‌اند و این موضوع به عینه مشهود است.

اسدبیگی اظهار کرد: دفع فاضلاب در منطقه‌ای که چادر زده شده باید انجام شود.

وی بیان کرد: آب هنوز آنجا مشکل دارد، اگر آب به حد کافی نباشد مشکل پیش می‌آید.

رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: خدمات بهداشتی در مناطق سیل زده ارائه می‌شود ولی باید زیر ساخت بهداشتی انجام شود.

اسدبیگی اظهار کرد: مشکلات بهداشتی به طور جدی وجود دارد و باید شهرداری و آب و فاضلاب همکاری کنند.

وی تصریح کرد: اقلام بهداشتی و دارو در حال توزیع بوده و کارهای مختلفی در حال انجام است اما اگر زیرساخت‌ها آماده نباشد این کارها موقت است.

رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به شیوع شپش ، افزود: تاکنون در این راستا موردی گزارش نشده اما نگران ما از شیوع سالک است.

اسدبیگی بیان کرد: برای مراقبت از زنان اکیپ خاص در آنجا مستقر است و از نظر اقلام مشکلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: بیشترین نگرانی ما در مورد سالک و وبا است ولی اقدامات خوبی در راستای آگاهی مردم برای جلوگیری از وبا انجام شده است.

رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه باید هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی باشد، تصریح کرد: برای توانمندسازی آموزش و کاری که می خواهد انجام گیرد از طریق کانون سلامت اعلام شود.

این معاون دانشگاه اضافه کرد: کانون سلامت باید در این مناطق راه‌اندازی ‌و کارها در این کانون اولویت‌بندی شود.

اسدبیگی با بیان اینکه باید کانکس‌ها راه‌اندازی شود، ادامه داد: افرادی که می‌خواهند به عنوان داوطلب اقدامی را انجام دهند زیر نظر این کانون خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها