موج

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد

رئیس شورای شهر تهران گفت: در همه دنیا از سوخت مالیات می گیرند و به حمل و نقل عمومی کمک می کنند در حالی که ما به سوخت یارانه می دهیم و کمکی هم به توسعه حمل ونقل عمومی نمی کنیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، رئیس شورای شهر تهران گفت: در همه دنیا از سوخت مالیات می گیرند و به حمل و نقل عمومی کمک می کنند در حالی که ما به سوخت یارانه می دهیم و کمکی هم به توسعه حمل ونقل عمومی نمی کنیم.

محسن هاشمی در حاشیه جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران در خصوص جلسه روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور با موضوع انتقال پایتخت گفت: در این جلسه موضوع انتقال پایتخت مطرح نبود و در خصوص ساماندهی تهران بزرگ بحث شد که اولین موضوع ساماندهی حمل و نقل عمومی ریل پایه بود.

وی افزود: در گزارشی از مشکلات حمل و نقل غرب تهران ارائه و اعلام شد روزانه 1300 خودرو از حومه و شهرهای اقماری به تهران سفر می کنند هرچند این مشکل در شرق تهران نیز وجود دارد. در این جلسه عنوان شد برای ساماندهی خودروهای تک سرنشین که روزانه به تهران سفر می کنند باید از روش حمل و نقل ریل پایه و انبوه بر همانند متروی کرج- تهران استفاده شود.

هاشمی با اشاره به سخنان خود در این جلسه گفت: من نامه ای که به رئیس جمهور در خصوص مترو نوشته بودم را مطرح کردم که تهران 500 کیلومتر ریل آماده دارد و می توان از این ریل ها برای افزایش ظرفیت مسافران مترو به 10 میلیون سفر در روز استفاده کرد. البته برای افزایش ظرفیت از ناوگان اتوبوسرانی به عنوان مکمل استفاده می کنیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید موضوع حمل و نقل ریل پایه را برای شهرهای اقماری جدی بگیریم، خاطرنشان کرد: از مزیت های تهران استفاده نمی کنیم در حالی که میتوان با تأمین منابع و مواردی که در قانون پیش بینی شده مانند وظیفه وزارت نفت در خصوص کمک به مترو در ازای هر سفر ریلی و یا قوانین حمایتی دیگر استفاده کرد.

هاشمی تأکید کرد: توسعه حمل و نقل ریلی حومه در تمامی کلان شهرها به زودی مورد نیاز است و دولت باید قوانین حمایتی را اجرایی کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها