موج

الهام فخاری در نطق پیش از دستور مطرح کرد

الهام فخاری اعلام کرد:بودجه 98 نه عادلانه است و نه در جهت تقویت و بسط عرصه‌ی عمومی و حمایت از کنشگران مدنی و اجتماعی انگیزه‌ای دارد. بگذارید صریحتر بیان کنم. بودجه ی 98 سر ندارد! در واقع هیچ ایده‌ی محوری پیشرویی در بودجه 98 وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، الهام فخاری عضو شورای شهر تهران با انتقاد از وضعیت بودجه گفت:سال گذشته گفتیم که دیگر سال آینده بهانه ای وجود ندارد، باید بودجه را با مشارکت مردم تدوین کنیم. سال گذشته، هنوز برنامه سوم تهیه نشده بود و هم مدیریت بودجه شهرداری با مدیریت شهری گذشته بود.

وی افزود: امسال که هر دو این موارد تغییر کرده اند ولی  در بودجه شاهد تغییری نیستیم، نه ساختار بودجه تغییری کرده است و نه تخصیص ردیف ها و اعتبارات. نه بودجه را برنامه پذیر کرده ایم، نه شفاف و نه منضبط و نه عادلانه. 

فخاری ادامه داد: بی توجهی به سهم زنان، کودکان و معولان و سالمندان و نبود عدالت جنسیتی و سنی و قابلیتی، افزایش سهم عوارض ساختمانی و درآمدهای ناپایدار نسبت به بودجه سال گذشته، نادیده انگاری احکام برنامه سوم شهرداری و اولویت های مسائل کلیدی شهر و شهرداری در سیاست های کلی و الزامات اجرایی بودجه 98 شهرداری و حتی اصلاحات شورا بر لایحه بودجه 97 و بی انضباطی مالی در بهای خدمات در مناطق 22 گانه، بی تفاوت باشیم و اجازه دهیم که مسیر بودجه بدون اصلاحات به راه نادرست طی شده، ادامه دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها