English

وکیلی:

کشور روز به روز کلنگی تر می شود

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: نرخ استهلاک از نرخ سرمایه گذاری پیشی گرفته و کشور روز به روز کلنگی تر می شود.

کشور روز به روز کلنگی تر می شود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج

، محمدعلی وکیلی پس از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت: مردم عزیز ایران! همه می‌دانیم که تا کجا غرق در مسئله‌ایم و مسائل تا کجا گریبان ایران را گرفته است. افق نامعلومِ حل مسئله نیز امید را دُرّ نایاب ساخته است.نرخ استهلاک از نرخ سرمایه گذاری پیشی گرفته و کشور روز به روز کلنگی تر می شود. اما چه باید کرد؟ مگر از سیاست، خلق امکان در شرایط امتناع را انتظار نداریم‌؟

وی افزود: میدانم خسته از تقلای اصلاح و تمنای تغییر هستیم. درگذشته منابع تصمیم سازبودند اما امروز تصمیمها منابع سازهستند. بدیهی است که روزنه اصلاح صرفا با چند تصمیم خردمندانه گشوده می شود. تصمیم درست یعنی انتخاب درست، تصمیم درست یعنی درس گرفتن ازگذشته و دورشدن ازشعار، تصمیم درست یعنی نه گفتن به همه مسیرهای امتحان شده و بی نتیجه.

داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: این کشور نیاز به شعار عدالت‌خواهی و رفتار نمایشی برای در کنار مردم بودن ندارد؛ بلکه نیاز به شنیدن، فهمیدن و دخیل کردن آن‌ها در امور با هر طرز تفکری و به معنای واقعی دارد.باید با انقلاب در نظام اداری از وضعیت هزینه ساز  عبور کرد. باید ایران را از خطر نابود شدن زیست پذیری اش نجات داد.

وکیلی عنوان کرد: باید علم و عالِم را با سیاست و قدرت آشتی داد و زمینه واگذاری قدرت به متخصصان را تامین کرد. اداره غیرتخصصی و توسط غیرمتخصصان باعث تحمیل هزینه های گزاف حکمرانی به این کشور شده است، باید نشاط سیاسی به کشور برگردد تا انگیزه مشارکت در اداره کشور ایجاد شود که دیگرشعرا نسرایند که "دیریست طفلی بنام شادی گم شده است".

وی با بیان اینکه مسائل کشور در حدی است که جز با مشارکت همه گروه ها حل شدنی نیست، خاطرنشان کرد: بر این اساس، پا به عرصه رقابت گذاشتم، نه با شعار خاصی - که سال‌هاست مردم گوششان از شعار پر شده است تا منابع ملی و ظرفیت‌های موجود نه به دست عده‌ای خاص که برای همه مردم باشد و ایران برای همه ایرانیان باشد.آمده‌ام تا در سیاست خارجی عقلانیت حاکم باشد و توازن دیپلماسی و میدان در جهت منافع ملی و اقتصادی برقرار شود.

داوطلب  انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آمده ام تا رییس جمهور تمام مردم آنگونه که هستند باشم نه آنگونه که می پسندیم باشند. کشورگرفتارناترازی های زیادی ازجمله آب، بنزین، گاز، برق شده است ولی مهمترین ناترازی که عامل همه ناترازیها وعدم تعادلهاست، موضوع ناترازی درمدیریت کشورمیباشد.

وکیلی  با عنوان اینکه تناسب شغل با شاغل را درتخصیص مدیریت به مدیران موفق را رعایت نکردیم وقتی کشورگرفتارچالش ویاابرچالش میباشد بایدابرمدیراعم ازمردیازن برای آن چالش انتخاب شود، عنوان کرد: نظام تصمیم سازوتصمیم گیردرکشورتابع کیفیت چینش مدیران ومنابع انسانی است بدلیل بی توجهی به این مهم مطابق سندچشم اندازکه کمترازیکسال آن باقی است بنابودبه نرخ رشد۸درصد وتورم کمترازهشت درصدونرخ بیکاری به کمترازهشت درصدبرسیم اهدافی که برقم امکان تحقق ولی همچنان روی کاغذ باقی است آمده ام تا با رفع ناترازی میان شغل وشاغل و تخصص، گام اول در حل سایر ناترازی ها و ابرچالش ها را برداریم.

وی گفت: آمده ام تا با تقویت قدرتِ جامعه، میان قدرت و جامعه توازن ایجاد کنیم. توازنی که عامل تنظیم رفتار حاکمان است. آمده ام تا با تشکیل دولت نخبگان زمینه تولید راه حل باشیم و با احیای دولت قانون، زمینه ساز تنظیم و تادیب قدرت شویم.آمده ام تاجوانان دیارم بااتکابه نیروی پرقدرت خودجوانی کنندوحدیث جوانی ازدیگران نشنیده باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه