English

رئیس سازمان انرژی اتمی:

آژانس بین‌المللی تهدیدات هسته‌ای رژیم صهیونیستی را به شورای امنیت گزارش نکرد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تهدید آشکار استفاده از سلاح هسته‌ای محکوم است و باید به آن پرداخته شود.

 آژانس بین‌المللی تهدیدات هسته‌ای رژیم صهیونیستی را به شورای امنیت گزارش نکرد
به گزارش خبرگزاری موج

، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در جریان حضور در برنامه به افق فلسطین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نامه ارسالی ایران به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در زمینه تهدید وزیر رژیم صهیونیستی به بمباران اتمی غزه، گفت: این نامه به‌طور مشخص جواب نداشت. روزی که وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی، غزه را تهدید به حمله هسته‌ای کرد، در کمال ناباوری دیدید که هیچ عکس‌العملی در دنیای حاضر نسبت به این موضوع رخ نداد.

وی افزود: اظهارات مشابهی نیز از سوی نتانیاهو در سخنرانی سازمان ملل متحد مطرح شد و ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کرد. دو تن از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی نیز اظهارات مشابه داشتند؛ من نامه‌ای را به آقای رافایل گروسی نوشتم و از وی خواستم براساس وظایف قانونی خودش که مهم‌ترین وظیفه آژانس نظارت بر عدم‌اشاعه سلاح هسته‌ای است، به این موضوع بپردازد و این اظهارات رسمی را به شورای امنیت سازمان ملل گزارش دهد، اما اتفاقی نیفتاد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان تصریح کرد: در شورای حکام نیز انتظار بود به موضوع اسرائیل پرداخته شود که با توجه به لابی سنگین صهیونیست‌ها در سازمان‌های بین‌المللی این اتفاق رخ نداد. ما همچنان انتظار داریم به این موضوع پرداخته شود، چون تهدید آشکار استفاده از سلاح هسته‌ای محکوم است و باید به آن پرداخته شود.

وی افزود: نکته مهم این است که امروز شرایط فلسطین و اوضاع و احوال غزه یک پرده از شرایط این منطقه کنار زد و برای مردم دنیا و کل جهانیان بیشتر و دقیق‌تر ماهیت این رژیم معرفی شد.

اسلامی گفت: در ۷۵ سال گذشته تاکنون شرایط این چنینی اتفاق نیفتاده که چهره رژیم صهیونیستی و ظلم و جنایاتش به دنیا معرفی شود. تاکنون فلسطینیان را مترادف با تروریست قلمداد و همیشه با تروریست خواندن فلسطینیان، جنایاتشان را توجیه می‌کردند و حق مسلم خودشان می‌دانستند که باید با آنها برخورد کنند و برای برقراری امنیت خودشان دست به هر جنایتی بزنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه