English

با تصویب نمایندگان مجلس

صدور صورت حساب الکترونیکی توسط مؤدیان مالیاتی الزامی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای کلیه مودیان مالیاتی اعم از حقیقی و حقوقی را ملزم به صدور صورت حساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کردند.

صدور صورت حساب الکترونیکی توسط مؤدیان مالیاتی الزامی شد
به گزارش خبرگزاری موج

، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه ۱۸ دی ماه گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص طرح اصلاح ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را بررسی و به تصویب رساندند.

بر اساس ماده واحده این طرح، ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب ۲۳/ ۸/ ۱۴۰۲ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱ کلیه مودیان اعم از حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب ۱۳۹۸/۷/۲۱ هستند.

به منظور رعایت موعد زمانی فوق سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است، به ازای هر ماه تأخیر نسبت به موعد مذکور به میزان ۵ درصد و تا سقف ۵۰ درصد از منابع اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور موضوع ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم را کاهش دهد.

پس از آنکه سازمان امور مالیاتی کشور به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی امکان صدور و ارسال صورت حساب‌های الکترونیکی توسط کلیه مودیان را فراهم نمود، درصدهای کاهش یافته به حالت قبل بازمی‌گردد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه