English

سخنگوی دولت:

رژیم صهیونیستی قطعا در زمان و مکان مناسب پاسخ جنایتش را خواهد گرفت

سخنگوی دولت با اشاره به شهادت سید رضی در حمله تروریستی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این اقدام تروریستی در زمان و مکان مناسب قطعا پاسخ مناسبی داده خواهد شد.

رژیم صهیونیستی قطعا در زمان و مکان مناسب پاسخ جنایتش را خواهد گرفت
به گزارش خبرگزاری موج

، علی بهادری جهرمی در نشست خبری امروز خود با اشاره به اقدام جنایتکارانه و تروریستی در حمله موشکی به منطقه مسکونی سوریه ، اظهار  کرد: سردار سید رضی موسوی در این حمله تروریستی به شهادت رسید. این اقدام تروریستی در زمان و مکان مناسب قطعا با پاسخ مناسبی پاسخ داده خواهد شد. این رژیم و حامیان آنها از جمله آمریکا و انگلیس نمی توانند سرپوشی بر شکست تاریخی خود در جنگ غزه بگذارند.

وی در ادامه با اشاره به بازدید میدانی روز گذشته رییس جمهور از وزارت نیرو که سیزدهمین بازدید میدانی از وزارتخانه ها بود، گفت: یکی از طرح هایی که آغاز شد، احداث ۴ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی بود که با تکمیل این طرح از ۱۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی به ۵۱۰۰ مگاوات دسترسی پیدا می کنیم. البته برنامه وزارت نیرو افزایش ۱۰ هزارمگاوات تولید برق از منابع تجدیدپذیر است.

سخنگوی دولت افزود: در دولت سیزدهم تاکنون ۸۸۰۰ مگاوات ظرفیت جدید برق وارد مدار شده است که یک رکورد محسوب می شود.۸۵ درصد از تامین انرژی های جدید در سال جاری، به بخش تولیدی اختصاص یافته است تا به رشد اقتصادی کمک کند. البته ضروری است در حوزه مصرف همکاری مردم و بخش خصوصی با دولت ادامه یابد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پس از درخواست ورزشکاران از رئیس جمهور، وی دستور ایجاد ورزشگاه مدرنی را داد، گفت: روز گذشته تفاهم نامه ایجاد مجموعه بزرگ ورزشی به مساحت 370 هکتار امضاء شد. منابع ساخت این مجموعه  از تهاتر نفت تامین می شود.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوالی درباره فیلترینگ اینترنت اظهارکرد:رویکرد دولت افزایش سرعت، کیفیت و آزادسازی شبکه های اجتماعی  در چارچوب قانونی است تا هم حقوق مردم تامین شود و هم تکالیف اجرایی شود. با همین رویکرد، رئیس جمهور دستور داد تا مرکز ملی فضای مجازی بازبینی در ضوابط و رویکردها انجام دهد. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در قوه قضاییه هم مسئول محدودسازی است، ولی رویکرد دولت این است که جایی اگر تخلفی از قانون صورت می‌گیرد ، رویه خطا اصلاح شود، نه اینکه مسدودسازی شود.

وی ادامه داد: به پلتفرم های خارجی اعلام شده طبق روال فعالیت در کشورهای اروپایی اقدام کنند تا نماینده ای داشته باشند و امکان استیفای حقوق مردم وجود داشته باشد. انتظار مردم این است که اگر تخلفی صورت گرفت، امکان استیفای حقوق آنها وجود داشته باشد.

سخنگوی دولت درباره انتقاد نمایندگان از دولت درباره حقوق بازنشستگان گفت: افزایش حقوق بازنشستگان در لایحه اول دولت پیش بینی شده بود. چیزی اضافه یا کم نشده است. نظر نمایندگان این بود که افزایش حقوق بازنشستگان از منبع پایدار و مطمئن تامین شود. افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای تضمین پایدار بودن تامین منابع برای افزیش حقوق بازنشستگان مد نظرقرار گرفت که مجلس تایید کرد.

بهادری جهرمی در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای کاهش آلایندگی و توسعه ناوگان جمل و نقل عمومی، اظهار کرد:اصلی ترین دلیل آلودگی هوا، خودروها و موتورسیکلت ها است، به همین دلیل اصلی ترین اولویت دولت، برقی سازی خودروهاست.

وی افزود: دولت با سرعت زیاد در حال تامین خودروهای برقی بویژه در حمل و نقل عمومی است. 40 دستگاه اتوبوس برقی تولید داخل تحویل استان البرز شد. 88 دستگاه تاکسی برقی تحویل شهرداری شد. برنامه ما این است که در یکسال 100 هزار تولید برقی تامین کنیم. باید همچنین در مصرف انرژی  صرفه جویی کنیم. الگوهای مصرف باید اصلاح شود تا سوخت مایع کمتری در نیروگاه ها استفاده شود. باید منابع آلاینده کمتری وارد محیط زیست کنیم. اخیرا در اصفهان، گازوئیل یورو 5 تولید می شود که کیفیت بالاتری دارد.

ادامه دارد...

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه