English

وزیر امور خارجه ایران از مواضع دبیرکل سازمان شانگهای درمورد فلسطین تمجید کرد

وزیر امور خارجه در دیدار دبیرکل سازمان همکاری شانگهای ضمن تمجید از مواضع مثبت و سازنده وی درباره رخدادهای فلسطین، این مواضع را حامل پیامی خوب برای منطقه و حاکی از توجه این سازمان به امنیت و صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه ایران از مواضع دبیرکل سازمان شانگهای درمورد فلسطین تمجید کرد
به گزارش خبرگزاری موج

، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به طیف متنوع همکاری اقتصادی، تجاری جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت و گسترش این همکاری‌ها تاکید کرد.

وی ابتکار پیشنهادی معاون اول رئیس‌جمهور اسلامی ایران در نشست بیشکک دایر بر همکاری‌های اقتصادی و صنعتی شامل محورهای سرمایه‌گذاری و حمل و نقل و ترانزیت و محیط زیست را مورد توجه و تاکید قرار داد و خواستار حمایت و پیگیری دبیرکل سازمان در زمینه اجرایی کردن آن شد.

دبیرکل سازمان شانگهای نیز در این دیدار با قدردانی از امیرعبداللهیان به جهت برگزاری موفقیت‌آمیز کنفرانس فلسطین و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال ملت فلسطین، دیدگاه سازمان شانگهای در توجه به قضیه فلسطین از منظر اهمیتی که سازمان شانگهای برای امنیت منطقه خاورمیانه قائل است را تشریح کرد.

ژانگ مینگ با پراهمیت خواندن نقش و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در توسعه همکاری های امنیتی و اقتصادی و صنعتی میان کشورهای عضو سازمان، از ابتکارهای پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در نشست بیشکک برای توسعه همکاری‌های صنعتی و اقتصادی و سرمایه‌گذاری استقبال و آمادگی دبیرخانه این سازمان برای پیگیری موارد مطرح شده را اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه