English

شهر تهران «شهر شهدا» خواهد شد

دبیرکل ستاد کنگره ملی ۲۴۰۰۰ شهید تهران ابراز داشت: اجلاسیه کنگره ۲۴ هزار شهید پایتخت با توجه به تنوع افراد و اقشار شهید جامعه با حضور تمام آحاد جامعه در تهران به عنوان شهر شهدا برگزار خواهد شد.

شهر تهران «شهر شهدا» خواهد شد
به گزارش خبرگزاری موج

، علیرضا فخاری، رییس ستاد کنگره ملی  ۲۴۰۰۰  شهید پایتخت در نشست خبری برگزاری این کنگره که در استانداری تهران برگزار شد بیان کرد: امروز برای چندمین مرتبه جلسات هماهنگی برگزاری کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت برگزار شد. دبیری این کنگره برعهده سپاه است و بیشترین زحمت تأمین محتوا را برعهده دارند. بعد فرهنگی این اقدامات نسبت به سایر ۲۸ کمیته پویاتر است.
استاندار تهران ادامه داد: زبان فرهنگ و هنر یک ابزار مهم در تشکیل واقعیت‌ها است. برای این کنگره سمفونی اختصاصی تهیه شده است. دست‌نوشته‌های شهدا و کارهای نرم افزاری هم رونمایی خواهد شد. تمام مراحل برگزاری کنگره را از طریق سلسله مراتب به سمع و نظر مقام معظم رهبری خواهیم رساند.  وحدت همواره عامل قدرت است. در جامعه با هنجارهای مختلفی مواجه هستیم. شهدا فراتر از یک جریان، گروه و حزب و دسته هستند. یاد شهدا موجب این تمرکز ملت ایران است و زمینه ساز وحدت خواهد بود.
 
در ادامه، سردار حسن زاده  دبیرکل ستاد کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت گفت: کنگره شهدا ی پایتخت از اوایل سال ۱۴۰۰ کار خود را آغاز کرد. در این راستا ۲۸ کارگروه موضوعی و قشری آغاز کردند. هدف از برگزاری کنگره در سطح کشور ترویج مکتب شهدا و مقاومت است. در تلاشیم تمام شهر و پایتخت تخت تاثیر کرامات شهدا قرار بگیرند. تمامی بخش‌های کشوری، لشکری و رسانه‌ها در این کار حضور دارند. کنگره ملی شهدای پایتخت از امروز در قالب چهار مرحله از جمله «اطلاع رسانی» کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی یادآور شد: تمرکز ما بر نسل جوان و آشنایی آنها با مکتب شهدا خواهد بود. اجلاسیه اصلی به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد. گام دوم ما از ۱۰ تا ۳۰ دی ماه است که با «فضا سازی» در سطح شهر همراه است. از سمفونی کنگره در این ایام رونمایی خواهد شد. در این ایام رزمایش کمک‌های مردمی سخاوتمندانه اجرا خواهد شد.  چهارمین مرحله هم اوج گیری کار تمام کمیته‌ها خواهد بود.  دبیرخانه کنگره به طور دائم کار خود را انجام خواهد داد.
فرمانده سپاه تهران ادامه داد: از دوم تا ۱۲ بهمن ماه هم اتفاق‌های مهم فرهنگی با مشارکت همگانی با عنوان «تهران شهر شهدا» همراه است. توجه به تولیدات هنری، تاکید بر تولید برنامه‌های متناسب با گروه‌های سنی نونهال، نوجوان و جوانان و بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای سه محور اصلی ما در برگزاری کنگره است. در سه سال گذشته دو یادواره شهدای ادیان توحیدی برگزار شده است.

وی یادآور شد: تنوع بالای شهدا در تهران به چشم می‌خورد. ما رییس، جمهور، نخست وزیر، دانشمند و پیروان ادیان توحیدی شهید داریم. ما در تهران با وجود اینکه از جبهه دور بوده است در ۶۰۳ نقطه ۱۳۳۳ نفر شهید  تقدیم کرده‌ایم. در تهران شهدای ملی و محور مقاومت را داریم. علاوه براین ما در تهران ۵۳۰۰ دانش آموز و ۳۰۰ شهید فرهنگی داریم.

همچنین مصطفی زیبایی‌نژاد مسول کمیته فرهنگی کنگره ۲۴ هزار شهید پایتخت  بیان کرد: در ۱۰ روز پایانی کنگره جملات ناب شهدا در فضای شهر به چشم خواهد خورد. مکان رویدادهای ترور، بمب گذاری و محل شهادت شهدا از جمله محورهای توجه ما خواهد بود. همان طور که اشاره شد محله‌های ویژه‌ای برای هر گروه از جامعه در نظر گرفته شده است. با توجه به جنگ غزه ما در حال طراحی محله مقاومت هستیم. هر شب نمایش‌های میدانی و روایت رایان را در «تهران شهر شهدا» خواهیم داشت.
وی ادامه داد:با توجه به جنگ غزه ما در حال طراحی محله مقاومت هستیم. هر شب نمایش‌های میدانی و روایت روایان را در «تهران شهر شهدا» خواهیم داشت.  یادواره شهدای منطقه‌ای هم با همکاری شهرداری برگزار خواهد شد.
در پایان این نشست خبری از تمبر یادبود  کنگره ملی ۲۴۰۰۰ شهید پایتخت رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه