موج
کدخبر : ۴۷۸۶۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-478698
رئیسی در آبادان:

فاز دوم پالایشگاه آبادان چهار میلیون لیتر بنزین و پنج میلیون لیتر گازوئیل تولید می‌کند

فاز دوم پالایشگاه آبادان چهار میلیون لیتر بنزین و پنج میلیون لیتر گازوئیل تولید می‌کند

رئیس جمهور گفت: امروز در حالی، فاز دوم پالایشگاه آبادان را افتتاح کردیم که این پروژه جلوه رشد تولید، توجه به فعالیت‌های دانش بنیان و از خام فروشی ۲۱۰ هزار بشکه نفت جلوگیری کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در مراسم افتتاح فاز دوم پالایشگاه آبادان اظهار کرد: امروز در حالی، فاز دوم پالایشگاه آبادان را افتتاح کردیم که این پروژه جلوه رشد تولید، توجه به فعالیت‌های دانش بنیان و جلوگیری از خام فروشی است.

وی افزود: در فاز دوم پالایشگاه آبادان از خام فروشی ۲۱۰ هزار بشکه نفت خام جلوگیری صورت می‌گیرد. در این پروژه روزانه چهار میلیون لیتر بنزین و پنج میلیون لیتر گازوئیل در کشور تولید می‌شود و علاوه بر آن خوراک مورد نیاز پتروشیمی‌های منطقه در فاز دوم پالایشگاه تأمین می‌شود.

رئیسی با اشاره به ۲۹ اسفند ماه روز ملی شدن صنعت نفت اظهار کرد: ملی شدن صنعت نفت روزی بود که دست بیگانگان از صنعت نفت ما کوتاه و انگلیسی‌ها از صنعت نفت ما اخراج شدند و کار به دست نیروهای توانمند ایرانی افتاد.

رئیس جمهور ادامه داد: یک زمانی یک کارشناس خبره انگلیسی گزارش می‌داد که با رفتن ما از صنعت نفت ایران، ایرانی‌ها نمی‌توانند نفت را استخراج و پالایش کنند ولی ایرانی‌ها ثابت کردند که می‌توانند صنعت نفت را اداره کنند و آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها که ۴۰ تا ۵۰ سال است که با تصور غلط می‌کنند فکر می‌کنند توانایی دانش متعلق به آنهاست، اشتباه می‌کنند.

 

پالایشگاه آبادان دیگری ساخته شد

رئیسی تصریح کرد: امروز در پالایشگاه آبادان جلو ارزشمند «ما می توانیم»، ما «می خواهیم» و «ما می دانیم» است. امروز جلوه خواستن، دانستن و توانستن را در آبادان دیدیم. در پالایشگاه آبادان که وارد شدم به من گفتند که آن طرف یک پالایشگاه ۱۰۰ ساله است و این طرف طرح پالایشگاهی که امروز افتتاح شد و ۱۰۰ درصد ایرانی است، قرار دارد. امروز من باید بگویم گه پالایشگاه دیگری همچون پالایشگاه نامدار آبادان به دست جوانان توانمند ایرانی ساخته شده است.

وی ادامه داد: ۳۴ درصد باقی مانده از فاز دوم پالایشگاه آبادان در این دولت تکمیل شد که یک کار جهادی و یک رکورد به شمار می‌رود. باید این قبیل کارهای جهادی ادامه پیدا کند و جوانان برومند ایرانی توانایی این کارها را دارند. امروز باید از خام فروشی در کشور جلوگیری کنیم و این از افتخارات این دولت است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به نگرانی برخی کارگران فاز دوم پالایشگاه آبادان درخصوص آینده شغلی خود اظهار کرد: به وزیر نفت و همکارانش اعلام می‌کنم این هفت هزار نفر نیرویی که در این پروژه مشغول به کار بودند نباید نگران باشند و احساس کنند که اکنون که کار تمام شده به آنها نیازی نیست بلکه برنامه ریزی شود و در فازهای بعدی وارد شوند. من احساس نگرانی این کارگران را درک می‌کنم و باید اینها در اقدامات بعدی پالایشگاه به کار گیری شوند.

رئیسی بیان کرد: امروز فاز دوم پالایشگاه آبادان برای مردم، پیام امید دارد که ایران نه تنها در ساخت پالایشگاه به خودکفایی رسیده که وارد فعالیت‌های فرا سرزمین شده و در آمریکای لاتین که آمریکایی‌ها کار را رها کردند، ایران وارد شده است و ما در حال صادرات دانش فنی و مهندسی هستیم.

وی عنوان کرد: پیام دیگر فاز دوم پالایشگاه آبادان این است که نیروهای فنی و مهندس ایرانی به بلوغ دانش و فنی رسیده‌اند و صادرات دانش فنی و مهندس پیام دیگری است که از آبادان امروز به جهان مخابر شد.

 

افزایش تولید در ایران

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امروز در ساعت های پایانی سال اعلام می کنم که ما در این سال به بیش از سه درصد در تولید رشد داشتیم در حالی خیلی ها فکر می کردند ما توانایی این کار را نداریم. در ساخت تجهیزات برای تولید و در بخش سرمایه گذاری هم رشد قابل توجهی داشته ایم.

رئیسی افزود: در گروه نفت رشد خوبی داشتیم و رشد اقتصادی ما در گروه نفت به ۱۵ درصد در امسال رسید که نشان می دهد کارها به سرعت در حال انجام است. برخلاف یک دهه گذشته که رشد اقتصادی در کشور با مشکل مواجه شده بود ما امسال به رشد رسیده ایم. در سایر بخش ها نیز باید تلاش کرد چرا که ظرفیت در کشور بسیار بالا است و جوانان برومند ما می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

ادامه دارد...

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه