English

لایحه بودجه ۱۴۰۲؛

مجلس به وزارتخانه‌های جهاد و نیرو برای آبرسانی به عشایر تکلیف کرد

مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای وزارت جهاد کشاورزی را موظف کرد با همکاری وزارت نیرو، آبرسانی سیار مورد نیاز عشایر را با قیمت معادل تعرفه خدماتی یا تجاری برای جامعه عشایری تأمین نماید.

مجلس به وزارتخانه‌های جهاد و نیرو برای آبرسانی به عشایر تکلیف کرد

به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با الحاق یک جز به بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

طبق این مصوبه، وزارت جهاد کشاورزی موظف است با همکاری وزارت نیرو، آبرسانی سیار مورد نیاز عشایر را با قیمت معادل تعرفه خدماتی یا تجاری هر کدام که کمتر است برای جامعه عشایری تأمین نماید و به خانواده‌های عشایری در محل اسکان آنها تحویل دهد.

همچنین مطابق با بند الحاقی ۱ تبصره ۸ این لایحه، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین در پروژه (طرح) های آبرسانی روستایی با تأیید وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. در کمک‌های غیرنقدی بهای کالا یا خدمات و عوارض و مالیات ارزش افزوده پرداختی بابت پروژه (طرح) های مزبور با تأیید وزارت نیرو، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی خواهد بود.

علاوه بر این، بر اساس بند (ف) تبصره ۸ لایحه بودجه ۱۴۰۱، در برخورد با مالکان زمین‌هایی که در طرح‌های بازنگری و یا الحاق به طرح‌های جامع، هادی و تفصیلی شهرها توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان و یا شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، اراضی آن‌ها به محدوده شهر ملحق می‌شود، پس از ابلاغ طرح تفصیلی شهرها در صورت عدم نیاز به تفکیک زمین، صرفاً بر اساس تبصره ۴ ماده واحده قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های دولتی و شهرداری‌ها مصوب ۱۳۶۷/۸/۲۹ عوارض آنها محاسبه و در صورت نیاز به تفکیک زمین، صرفاً به موجب ماده ۱۰۱ قانون شهرداری مصوب ۱۳۳۶/۴/۱۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی با آن‌ها برخورد می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

نحوه محاسبه عوارض مالکان زمین‌هایی که به محدوده شهر ملحق می‌شود تعیین شد

شرایط جدید عرضه خودرو در بورس

سازمان محیط زیست از پرداخت ۷۰ درصد هزینه‌های دادرسی در دعاوی حقوقی معاف شد

تراز عملیاتی بودجه را در مرکز توجه قرار دهیم

سال آینده عوارض صادراتی محصولات کشاورزی آب بر، نیم درصد می‌شود

آغاز هفتمین جلسه بررسی جزئیات لایحه توسط مجلس نشینان

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه