• هوشنگ ابتهاج متخلص به سایه درگذشت
  • نزاع خونین در رفسنجان ۱۰ کشته برجای گذاشت
موج
کدخبر : ۴۳۸۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-438523

نماینده مردم شیراز در مجلس در گفتگو با خبرگزاری موج:

ابراهیم عزیزی گفت: امروز برجام نیازمند تصمیم سیاسی دولت آمریکا و هم پیمانان آن ها است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با تاکید بر اینکه زیاده خواهی های آمریکا و بی عملی و عدم وفا به عهد باعث شده که توافق نامه برجام به نتایج مورد نظر نرسد، گفت: آمریکایی ها وفای به قول و عهد و پیمان نداشتند و در وعده هایی که در برجام دادند، صادق نبودند. همچنین بی عملی اروپایی ها و عدم اجرای تعهد آن ها دومین عاملی بود که منجر  شده که این توافق نامه به نتیجه نرسد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی دارای گفتمان قوی و استدلال های جهان پسند است و هیچ ابایی هم از مذاکره نداشته و ندارد، خاطر نشان کرد: امروز برجام نیازمند تصمیم سیاسی دولت آمریکا و هم پیمانان آن ها است، اگر بتواند تصیمم درست و منطبق بر منافع ملی که ما تا امروز روی آن ایستادگی کردیم و بر مبنای آن این توافق نامه را قبول کردیم باشد، قطعا می تواند به نتایج مناسبی برسد.

وی افزود: اگر آمریکایی ها بخواهند زیاده خواهی های خود را ادامه دهند و در واقع به رفتار توام با شیطنت و تهدید را ادامه دهند و از یک طرف خود را پایبند و علاقه مند به مذاکرات نشان دهند و از طرفی اقداماتی مثل استمرار تحریم ها را داشته باشند یا اینکه دشمنان ملت ایران را پشتیبانی کنند این برای هیچ کشوری قابل پذیرش نیست. 

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه برای ملت بزرگ ایران اصلا قابل پذیرش نیست که بخواهد با کشوری که وفادار به عهد و پیمان نیست و به دنبال سلطه طلبی و سلطه گری و زورگویی است ادامه مسیر دهد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه خود را قادر در عهد و پیمان معرفی کرده و با رویکردی همراه با صداقت برخورد کرده است، امروز هم مذاکرات نیازمند این است که آمریکایی ها خود را در مقام عمل صادق نشان دهند. 

عزیزی با اشاره به اینکه نشست دوحه بستگی به رفتار آمریکایی ها دارد، گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها باید در مقام عمل خود را پایبند و عامل به تعهدات نشان دهند و از هر اقدامی که این احساس را در کشور ما ایجاد کند که می خواهند به دنبال عهد شکنی باشند پرهیز کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: مذاکرات دوحه هم در واقع مستلزم رویکرد صادقانه اروپا و آمریکایی ها است و اجرای درست توافقات و تعهداتی که از قبل پذیرفته اند و باید از زیاده خواهی پرهیز کنند.

وی بیان کرد: اگر در این دوره از مذاکرات که در حال حاضر در سطح معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حال دنبال شدن است این برداشت حاصل شود که آمریکایی ها تغییر رفتار داده اند و از اقدامات گذشته خود پشیمان هستند، می شود به توافق برجام امیدوار بود.

عزیزی در خصوص بازده زمانی مذاکرات گفت: بازه زمانی بستگی به رویکردهای طرف های مذاکرات دارد، اگر قرار باشد که شروط ایران پذیرفته نشود و منافع ملت ایران را نادیده بگیرند و بر رفتارهای غلط خود اصرار داشته باشند، امکان دارد مذاکرات به نتیجه نرسد، اما اگر تغییر رفتار را شاهد باشیم می تواند خیلی سریع به نتیجه برسد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: برجام
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها