موج
کدخبر : ۴۰۱۵۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401518

جانشین نیروی هوایی ارتش:

جانشین نیروی هوایی ارتش به واقعی بودن صحنه رزمایش مدافعان آسمان ولایت اشاره کرد و گفت: برگزاری این رزمایش فرصت خوبی برای محک توانمندی خلبانان جوان هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی است.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از قرارگاه  رسانه‌ای رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، امیر سرتیپ مهدی هادیان در حاشیه این رزمایش با اشاره به نقش نیروی هوایی ارتش در این رزمایش مشترک گفت: در سناریو رزمایش، نیروی هوایی بعنوان نیروی نارنجی و حمله‌ور عمل خواهد کرد و ماموریت دارد با کلیه امکانات و تجهیزات در اختیار اعم از هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین در این رزمایش شرکت کند.

جانشین نیروی هوایی ارتش افزود: هواپیماها و پرنده‌های شکاری ما شامل جنگنده‌ها اف-۱۴، میگ-۲۹، اف-۷ و هواپیمای تانکر و شنود الکترونیکی نهاجا و هواپیماهای بدون سرنشین شامل پهپادهای جنگالی و رزمی به همراه مجموعه هواپیماهای بدون سرنشین از مجموعه نیروی هوافضای سپاه و نیروی پدافند ارتش در این رزمایش شرکت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: ماموریت ما بعنوان نیروی مهاجم و طرح‌ریزی بر مبنای سناریو واقعی است که در شرایط واقعی رزم پرنده‌های باسرنشین و بدون‌سرنشین به صورت انبوه به سمت مناطق حساس و حیاتی حمله کنند و در مقابل، نیروهای آبی باید در برابر آنها دفاع کنند.

سرتیپ هادیان به واقعی بودن صحنه این رزمایش اشاره کرد و گفت: برگزاری   رزمایش آسمان ولایت فرصت خوبی برای محک توانمندی خلبانان جوان هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی است تا بتوانند از آسمان میهن اسلامی حراست کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`