موج
کدخبر : ۳۸۱۳۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381387

در روزهای گذشته و در ایامی که تلاش تمام دلبستگان نظام بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو قرار دارد، گسترش برخی شایعات در خصوص رد صلاحیت کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات شوراها توسط هیات مرکزی نظارت، موجب بروز نگرانی‌های در میان تمامی نامزدهای تایید صلاحیت شده توسط هیات‌های نظارت شهرستان و استان شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در روزهای گذشته و در ایامی که تلاش تمام دلبستگان نظام بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو قرار دارد، گسترش برخی شایعات در خصوص رد صلاحیت کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات شوراها توسط هیات مرکزی نظارت، موجب بروز نگرانی‌هایی در میان تمامی نامزدهای تایید صلاحیت شده توسط هیات‌های نظارت شهرستان و استان شده است.

با توجه به تاکید اخیر مقام‌ معظم رهبری بر این نکته که: "برخی اظهارات ممکن است از سر دلسوزی باشد اما نباید منجر به دلسرد کردن مردم از مشارکت در انتخابات شود."، پخش چنین شایعاتی می‌تواند در چارچوب پروژه دلسرد کردن مردم از انتخابات ارزیابی شود.

در خصوص این بداخلاقی سیاسی، توجه به دو نکته ضروری است، نخست آنکه، قانون انتخابات شوراها، در تبصره ۳ ماده ۶۳، صراحتاً تایید صلاحیت نامزدها در هیات‌های شهرستان و استان را دارای اعتبار امر مختومه دانسته و هیات مرکزی نظارت را صرفاً صالح به رسیدگی به اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده می‌داند.

ثانیاً، وزارت کشور در تاریخ ۲۷ اردیبهشت در نامه شماره ۲۹۵۴۷، خطاب به ریاست محترم هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، احراز صلاحیت نامزدها در هیات‌های شهرستان را قطعی و غیرقابل بررسی مجدد اعلام نموده است.

نامه معاون سیاسی وزیر کشور

با این مقدمه، پخش چنین شایعاتی  را نیز می‌بایست از مصادیق دیگر سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام(ره) در خصوص پخش نسبت‌های خلاف در فضای مجازی دانست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها