موج
کدخبر : ۳۷۸۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378331

هاشمی در جمع خبرنگاران:

کاندیدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: در کوتاه مدت باید به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشیم و در دراز مدت نیز باید به ارتقای وضعیت رشد اقتصادی، بپردازیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران با محکوم کردن حملات اسرائیل به فلسطین اظهار کرد: جامعه ایران در وضعیت دشواری قرار دارد و وضعیت بسیاری از مردم مختل شده است و این در حالی است که ایران از نعمت های بسیاری برخوردار است و ما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: برنامه بنده با عنوان «دولت رفاه و عدالت» عرضه شده است و هدفش رفتن به سمت رفاه که معنی آن توسعه و معیشت مناسب است و البته عدالت که معنای آن مبارزه با تبعیض و فساد است.

وی افزود: در کوتاه مدت باید به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشیم و در دراز مدت نیز باید به ارتقای وضعیت رشد اقتصادی، بپردازیم.

هاشمی رفسنجانی عنوان کرد: برنامه  من با رویکرد مسئله محوری، توسعه ای متوازن، متعادل و پایدار را دنبال می کند.

وی افزود: متاسفانه ملت ایران جنگ اقتصادی سختی را تحمل کردند اما با تمام فشارها امیدهای برای پایان این تحریم ها ایجاده شده زیرا تحریم کنندگان به شکست فشار حداکثری اعتراف کردند و باید گفت این وضعیت به اتمام جنگ تحمیلی شباهت دارد با این تفاوت که ما در حوزه های دیگر وضعیت بهتری داریم.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: در دوران آیت الله هاشمی با شعار سازندگی بسیاری از مشکلات حل شد و این روند در مقطع فعلی نیز امکانپذیر است و برنامه ما با عنوان دولت رفاه و عدالت طراحی شده است و من فکر می کنم ما باید به فکر حل مشکلات معیشیتی مردم باشیم تا بتوانیم در کوتاه مدت مشکلات را برطرف کنیم و به رشد لازم برسیم و در این راستا رانت زدایی و برقراری عدالت را اولویت خود قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در دولت رفاه و عدالت به دنبال ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین الملل هستیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی پیرامون ائتلاف اصلاح طلبان و ثبت نام علی لاریجانی در انتخابات گفت: ما نسبت به انتخاب گزینه اصلح بعد از تایید صلاحیت ها اقدام می کنیم.

وی درباره کناره گیری به نفع جهانگیری، اظهارکرد: من با وی رایزنی داشتم و به من گفتند ثبت نام کنید.

هاشمی با بیان اینکه از نظر شورای نگهبان در مورد تایید صلاحیت ها تبعیت خواهیم کرد، تصریح کرد: بنده به عنوان یک اصلاح طلب میانه رو فعالیت سیاسی خود را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه درباره نامزدهای دیگر اظهار نظر نمی کنم، تاکید کرد: بعد از اعلام اسامی نامزدهای نهایی درباره گزینه ها صحبت خواهیم کرد.

وی با اشاره به رشد کشور طبق برنامه ششم، تصریح کرد: ما برای تحقق این وضعیت نیازمند ارتباط با همسایگان هستیم از این رو منش آیت الله هاشمی یعنی تنش زدایی را در دستور کار خود قرار خواهم داد.

وی درباره توافق برجام، تاکید کرد: این ترامپ بود که توافق برجام را برهم زد اما ما برای حل برخی از مشکلات به مذاکرات نیاز داریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها