موج
کدخبر : ۳۷۴۴۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374496

در نشست خبری مطرح شد:

امیر سرتیپ محمدحسن نامی وزیر ارتباطات دولت دهم برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، امیر سرتیپ محمدحسن نامی وزیر ارتباطات دولت دهم طی نشست خبری با اصحاب رسانه برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون در ارتش مسئولیت دارید، گفت: بنده در ارتش مسئولیت ندارم و طبیعتا ارتش هم وارد کار سیاسی نمی‌شود.

نامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به نفع فرد یا جریانی کنار می‌روید، تصریح کرد: بستگی به شرایط دارد و طبیعی است اگر فردی مثل آیت الله رییسی وارد شود باید همه تلاش کنیم همگرایی و وفاقی به وجود بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که از لحاظ سیاسی با کدام تابلو دو جریان اصلی وارد صحنه رقابت ها شدید، گفت: بنده به عنوان یک فرد مستقل آمدم.

نامی در پاسخ پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با احمدی نژاد هم دیداری داشتید یا خیر، گفت: خیر  هیچ دیدار و گفت و گویی با ایشان ندارم.

امیر نامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت برتر منطقه ای و اقتدار دفاعی توانمندی بسیار مناسب دارد؛ هرچند مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کند ولی  آینده ای روشن در پیشرو است.

وی افزود: در دوران گذشته روسای جمهور مختلفی مسئولیت به عهده گرفتند و هرکس به زعم خود برای رسیدن  ایران قدرتمند برنامه اقتصادی داشته اما الان نیازمند تلاش بیشتری در حوزه اقتصادی داریم.

 وزیر ارتباطات دولت دهم گفت: وقتی خود را با سایر کشورهای جهان مقایسه می کنیم نسبت به خیلی از آنها ظرفیت های بالایی در زمینه های مختلف داریم اما چگونه از ظرفیت ها استفاده کنیم که این منابع را به ثروت تبدیل شود بنابراین نیاز به برنامه ریزی داریم. باید توسعه با نگاه آزمایشی داشته باشیم چرا که  یکی از حلقه های مفقوده توسعه و عمران  عدم اجرای آمایش سرزمینی است.

وی افزود: اگر آمایش ملی به خوبی اجرا نشود پیامد این عدم اجرای آمایش موجب بی عدالتی های دیگری می شود. بنابراین ضرورت ایجاد می کند برای رسیدن به آمایش مطلوب از اساتید و دانشگاه ها و جامعه نخبگان  استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اگر نگاه آزمایشی نباشد سبب می شود اقتصاد در یک شهری مثل تهران متمرکز شود و ۵۳ درصد دیگر  اقتصاد در ۷ شهر بزرگ دیگر باشد.

نامی گفت: هر دولت باید درآمدهای عمومی کشور را به صورت عادلانه به مردم برساند. اکنون با توجه به موردی که گفتم این درآمدها در قسمت محدودی از کشور هزینه می شود. بنابراین یک بعد حرکت و کار توسعه از طریق نگاه به آمایش است. 

وزیر سابق ارتباطات افزود: اگر توسعه از طریق آمایش داشته باشیم تولید مسکن  به عنوان ارزش افزوده کشور ما لحاظ خواهد شد. این خیلی بد است که جوانی به سن ازدواج برسد و فاقد مسکن باشد و آرزوی وی مسکن باشد. ما ظرفیت های بالایی برای تولید مسکن داریم پس بنابراین باید مشکلات را جای دیگر ببینم. چرا نباید یک ایرانی دارای مسکن باشد و بخش عمده ای از درآمدها صرف هزینه  مسکن شود.

وی یادآور شد: امروز وقتی از یک جوان سوال می کنیم که آرزوی شما چیست؟ می‌گوید اشتغال، مسکن و ازدواج در حالی که این نمی تواند یک آرزو  باشد. یک جوان ایرانی باید فکر و آرزویش دانشمند و یا یک فضانورد باشد.

امیر نامی گفت: برنامه ریزی‌ها باید به گونه ای باشد که یک حداقل ها را به لحاظ مخارج زندگی بر اساس درآمدها ایجاد کند طبیعی است کسی که بیشتر می‌خواهد باید بیشتر تلاش کند و این جزو برنامه های ما باید باشد که هر کسی در حد معقول از یک سبد متوسط برای امرار معاش استفاده کند حتی اگر کار نکند چون این حق یک ایرانی است.

وی با تاکید بر اینکه چابک سازی دولت با نگاه آزمایشی جزو ضروریات است، خاطرنشان کرد: وقتی یک سند اندیشه‌ای ارائه می شود ۴۴ پیوست دارد. نیاز است دولت را با استفاده از فناوری های جدید چابک کنیم و یکی از این فناوری ها ایجاد دولت الکترونیک است که باید شبکه ملی اطلاعات را فراهم کرده باشد.

به اعتقاد نامی، دولت الکترونیک به آسان بودن و به کم هزینه بودن کار کمک می کند. بنابراین  از هم اکنون باید به فکر این باشیم‌ چرا که در آینده ساز و کار جهان اینگونه است. باید با استفاده از فناوری های جدیدتر  هزینه ها را از دوش ملت برداشت.

وی گفت: اکنون بانوان بیشترین حضور در کشور و کمترین حضور در بخش مدیریتی کشور را دارند که باید در این زمینه وظایف بیشتری بر عهده آنها گذاشت چرا که ان ها در اجرای کارها دقیق تر هستند.

وزیر ارتباطات دولت دهم گفت: موضوع محیط زیست باید مورد توجه قرار بگیرد الان به دلیل محیط زیست مردم برخی از استان به سمت استان های شمالی حرکت می کنند و استان های جنوبی کاهش جمعیت داشته و دولت آینده باید خود را موظف کند که سالانه ۳۰ هزار کیلومتر به فضای سبز کشور ایجاد کند.

وی افزود: هر مسئولی باید قبل از هر تصمیمی ذهن خود را آماده کند و بگوید  که هر چه در کشور است متعلق به مردم است و مردم باید در آن سهیم باشند و کار  باید به مردم سپرده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها