موج
کدخبر : ۳۶۸۶۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368634

سرلشکر باقری:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت تاکید کرد: نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند.

متن این پیام به شرح زیر است:

رشد و پویایی یک فرهنگ و تمدن، مرهون عواملی است که بی تردید یکی از مهمترین آنها ادبیات و به خصوص ادبیات داستانی می باشد. ادبیات داستانی ابزاری مناسب برای انتقال تجارب است که با آن می توان به موضوعات انتزاعی عینیت بخشید و از نمادها، استعاره ها و تمثیل های فراوان آن برای تحکیم آموزه های مختلف بهره جست. ساختار و درون مایه موجود در ادبیات داستانی می تواند ادراکی عمیق را در مخاطب ایجاد کند که همراه با کششی عاطفی نسبت به تثبیت آموخته ها و از جمله آموزه های دینی، انقلابی و مذهبی مؤثر واقع شود. از این رو نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند و آن را نادیده گرفت. در همین راستا جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان نویسی دفاع مقدس و موضوعات مشابه اقدام و آثار برگزیده را جهت استفاده عموم جامعه عرضه می دارد.

امید است که با برنامه ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت های آموزشی و تخصصی مناسب به ویژه برای نویسندگان جوان، شاهد رشد روزافزون کمی و کیفی در حوزه ادبیات، خصوصا داستان و داستان نویسی دفاع مقدس و مقاومت و تحقق نهضت صد برابری مدنظر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) باشیم.

اینجانب ضمن تشکر از دست اندرکاران نهمین جایزه ادبی یوسف و نیز تبریک به برگزیدگان این جشنواره، کسب توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها