موج
کدخبر : ۳۶۵۴۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365484

ذوالفقاری در نشست خبری اعلام کرد؛

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور از استرداد ١٥٠٠ زندانی از زندان های پاکستان و عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری که ظهر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر و سالگرد پیروز انقلاب، اظهار داشت: گزارشی را از محورهای مهمی که در طول ۷ سال گذشته در حوزه امنیتی انتظامی وزارت کشور صورت پذیرفته است در این نشست ارائه خواهم داد.

وی ادامه داد: با توجه به اعتبارات که از دولت و مجلس به وزارت کشور تعلق گرفته حدود ۳۰۰ کیلومتر انسداد مرز و ۲۲۷ پاسگاه مرزی افتتاح شد بیش از هزار کیلومتر جاده های بازی ایجاد شد گاز رسانی و آبرسانی به ۳۲۵ پاسگاه مرزی خدمات ارائه شده است. با توجه با اعتباری که تخصیص داده شده است امیدواریم خلا های مرزی شرق کشور نیز پوشش داده شود.

وی درباره صید ترال اظهار داشت: دستورالعملی برای صید ترال به دولت ارسال شده که منافع همه در آن دیده شده است و امیدواریم تصویب شود.نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

وی افزود: با هماهنگی وزارت خارجه حدود ۱۵۰۰ زندانی که در کشورهای پاکستان عراق و... زندانی بودند استرداد شدند که در اینجا دوران مجازات خود را بگذرانند. همچنین در حوزه مین زدایی حدود یک میلیون هکتار  زمین پاکسازی و در اختیار کشاورزان تعلق گرفت. 

ذوالفقاری گفت: همچنین پرونده بیش از ۶هزار و ۷۰۰ ازدواج مردان با زنان خارجی مورد بررسی قرار گرفته است.

ذوالفقاری با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهم سامانه API است که الان در مرحله واگذاری به مجری است تا بتوانیم اطلاعات مسافرانی که به کشور سفر می‌کنند ثبت و مورد بهره برداری قرار گیرد، تصریح کرد: راه اندازی ۱۵ بازارچه مرزی به تصویب دولت رسید تا برای ساماندهی کوله بران مورد استفاده قرار بگیرد و بتوانیم فعالیت مرز نشینان را در قالب فعالیت‌های مرزی کنترل کنیم.

معاون امنیت وزارت کشور در تشریح فعالیت‌های حوزه پدافند غیرعامل گفت: ۲۵ دوره آموزشی برگزار شد و ۵۰۰ نفر مربی مسلط به این حوزه در حال فعالیت‌های آموزشی هستند تا بتوانیم جامعه را برای شرایط متغیر آماده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های وزارت کشور در ساماندهی اتباع خارجی اظهار کرد: در طول این مدت ۸ مرحله آمایش اتباع افغانستانی بین حدود ۸۵۰ هزار نفر صورت گرفت و ازدواج اتباع خارجی با ایرانی سازماندهی شد. در بخش دادن تابعیت به افراد خاص ۵۹۷ نفر توانستند آن را کسب کنند و قانون جدیدی در خصوص ارائه گرفتن تابعیت توسط فرزندان ماحصل مردان خارجی با زنان ایرانی تصویب شده که پرونده آن‌ها در حال بررسی است. ضرورت یک سامانه کامل که بتواند موارد مربوط به اتباع خارجی را ثبت کند، تکمیل شد و الان مورد بهره برداری دستگاه‌های همراه است. خدمات رسانی به صورت الکترونیکی شده در کمتر از ۱۰ دقیقه کارت آمایش برای افراد صادر خواهد شد.نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

وی افزود: ١٣ مرز اضافه شده ٨مرز زمینی است که روند طولانی دارد و شامل سوسمار، اصلاندوز و چیلات می‌شود همچنین مرز هوایی شاهرود و مرز دریایی کاسپین و دو مرز ریلی احداث شده است.

رئیس ستاد امنیت انتخابات در پاسخ به سوالی  مبنی بر نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ستادهای انتخاباتی و همچنین امنیت انتخابات گفت: در حال تدوین زمینه‌های امنیت برای مراحل مختلف انتخابات هستیم، این برنامه ریزی‌‌ها رویکردهای مختلفی را شامل می‌شود که شامل سه مرحله قبل انتخابات و ایام تبلیغات، روز انتخابات و پس از آن است که به نظر شخصی من رقابت بین نامزدهای انتخابات می‌تواند برای نشاط مردم کشور و افزایش امنیت انتخابات موثر باشد؛ ما معتقدیم که فضای انتخابات باید به سمت رقابت سالم و برنامه‌ای و نه تخریب پیش برود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به دستگیری چند نفر در غرب کشور بیان کرد: افراد دستگیر شده در غرب کشور ارتباطی با داعش نداشتند و مرتبط با گروهک تروریستی پژاک بودند. اما تحرکات گروهک های تروریستی به خوبی رصد می‌شود

وی با اشاره به نقش مردم در مهار بیماری کرونا در روزهای پایانی سال اظهار  داشت: در این روزها نگران بازگشت بیماری هستیم و از مردم می‌خواهیم همکاری‌های لازم را در رعایت دستورالعمل‌ها داشته باشند و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه هر زمان شاهد افزایش بیماری باشیم، دستورالعمل‌ها را افزایش خواهیم داد و محدودیت‌ها را بیشتر خواهیم کرد، ضمن اینکه ورود به شهرهای زرد و نارنجی ممنوع خواهد بود و محدودیت‌های شبانه فعلا ادامه دارد.نشست خبری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها