موج
کدخبر : ۳۵۸۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358988

قالیباف در صحن مجلس:

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی پیشنهادات نمایندگان به طرح اصلاح قانون انتخابات زمان بر است و ضرورت دارد آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان پیرامون طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: ما قبل از اینکه مصوبه کمیسیون را درباره طرح ها و لوایح به رأی بگذاریم، ابتدا پیشنهادات نمایندگان را بررسی می کنیم و نهایتا اگر پیشنهادات آنان رأی نیاورد، نظر کمیسیون را به رأی می گذاریم.

وی بیان کرد: در حال حاضر و در عمل می بینیم انصافا چقدر وقت مجلس گرفته می شود و بعضا برخی از نمایندگان هم به این موضوع معترض هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: چندی پیش اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مربوط به ماده ۱۴۹ در صحن علنی، مطرح شد و اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس هم زحمات زیادی در این باره کشیدند و پیشنهادشان آن بود که ما ابتدا نظر کمیسیون را درباره طرح ها و لوایح به رأی بگذاریم و اگر رأی نیاورد وارد پیشنهادات شویم که به هر دلیلی نمایندگان به این اصلاح آیین نامه رأی ندادند.

قالیباف اظهارداشت: اما امروز واقعا نگاه کنید که چقدر با بررسی این پیشنهادات وقت مجلس گرفته می شود و خواهش بنده از رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس آن است که بحث اصلاح آیین نامه داخلی مجلس را مانند گذشته والبته با انگیزه بیشتری دنبال کنند.

وی افزود: ما در شرایطی قرار داریم که واقعا موضوعات بسیار مهم و جدی وجود دارد و باید از وقت یکایک نمایندگان که در حقیقت وقت ملت ایران است به خوبی صیانت شود و ما در مجلس به نمایندگی از طرف مردم باید موضوعات را پیش ببریم و قانونگذاری و نظارت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنده لازم می دانستم که این موضوع را مطرح کنم و ان شاءالله به این موضوع توجه ویژه شود، چرا که اصلاح آیین نامه داخلی مجلس ضروری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها