موج
کدخبر : ۳۵۸۰۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358012

قالیباف در صحن مجلس:

رئیس مجلس تأکید کرد: بر این اساس حتماً باید معیارها و شاخص‌هایی برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته باشد، چرا که این موضوع در سیاست‌های کلان انتخابات آمده و در قانون هم تأکید شده که رئیس جمهور باید مدیر و مدبر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به یکی از نمایندگان مجلس، گفت: در بند ۱۰ سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات به موضوع ارتقای شایسته گزینی همراه با زمینه سازی مناسب در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران اشاره شده است.

وی بیان کرد: در این بند بر کارآمدی جسمی، علمی، التزام به ولایت فقیه و شایستگی متناسب با مسئولیت‌های مربوط و تعهد به اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و قانون اساسی اشاره شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بر این اساس حتماً باید معیارها و شاخص‌هایی برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته باشد، چرا که این موضوع در سیاست‌های کلان انتخابات آمده و در قانون هم تأکید شده که رئیس جمهور باید مدیر و مدبر باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها