موج
کدخبر : ۳۵۷۳۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357376

ظهره وند در گفتگو با موج:

کارشناس مسائل بین الملل گفت: ترکیه از یک طرف رویای رهبری جهان اسلام را دارد و از طرفی هم رویای پان ترکیسم را دارد.

ابوالفضل ظهره‌وند سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و افغانستان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  در واکنش به اظهارات ضدایرانی اردوغان در باکو و شعرخوانی جدایی‌طلبانه او در مورد رودخانه ارس ، اظهار داشت: مشکل آقای اردوغان و به طور کلی سیاست خارجی ترکیه و بلند پروازی های آنهاست.ترکیه علیرغم همه ظرفیت های منطقه ای که دارد، بازیگر موفقی نیست.

وی با بیان اینکه ترکیه اسیر یک مجموعه های پارادوکسیکالی است، ادامه داد: اردوغان از یک طرف رویای رهبری جهان اسلام را دارد و از طرفی هم رویای پان ترکیسم را دارد.

 سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و افغانستان تصریح کرد:  ترکیه در حال شکل دهی به  رویای نئو عثمان گرایی است لذا اردوغان خواب حضور در جمع اتحادیه اروپا را می بیند در حالیکه اکنون بدترین وضعیت را در اتحادیه اروپا دارد حتی آمریکا هم تحریم هایی را علیه آنان اعمال کرد.

ظهره وند با بیان اینکه به دلایل مختلف نسبتی میان ترکیه و آذربایجان وجود ندارد،  گفت: هرچند زبان هردو کشور «ترکی» است اما صرف زبان،  نمی تواند هویتی شکل دهد.

وی با بیان اینکه خواندن چنین شعری ناشی گری اردوغان را نشان می دهد، افزود:  متاسفانه ادبیات اردوغان ناشی از اظهارات جاه طلبانه است.

سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا و افغانستان در پایان با بیان اینکه ترکیه پیشینه بسیار زشتی را در سرکوب ارامنه دارد،  خاطرنشان کرد: همه این اتفاقات نشان می دهد که ترکیه یک بازنده بزرگ است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها