موج
کدخبر : ۳۵۶۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356579

جهانگیری تاکید کرد؛

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم برنامه ریزی دقیق جهت تأمین کالا‌های اساسی و دارو برای سال ۱۴۰۰ تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه تأمین ارز کالا‌های اساسی و ضروری که ظهر امروز (یکشنبه) برگزار شد، با تاکید بر ضرورت تأمین کالا‌های اساسی و دارو به خصوص در سه ماه پایانی سال، از دستگاه‌های ذیربط خواست نسبت به تأمین کالا‌های اساسی و دارو پیگیری مستمر و مجدانه داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم برنامه ریزی دقیق جهت تأمین کالا‌های اساسی و دارو برای سال ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: لازم است میزان کالا‌های اساسی و دارو و همچنین ارز مورد نیاز برای سال ۱۴۰۰ برآورد شود تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

وی همچنین با اشاره به برخی گزارشی‌ها در خصوص افرادی که از سال ۹۸ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو و کالای اساسی دریافته کرده، اما کالایی به کشور وارد نکرده‌اند، تصریح کرد: کارگروهی برای شناسایی دقیق اینگونه افراد و شرکت‌ها فعال شده و در صورت تأیید عدم واردات دارو و کالا به کشور، با آن‌ها برخورد جدی خواهد شد.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت ذخایر کالا‌های اساسی ارائه و تصمیماتی نیز برای جبران کمبود ذخایر برخی اقلام و کالا‌ها اتخاذ شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها