موج
کدخبر : ۳۵۶۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356374

رحیمی جهان آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی ‌و سیاست خارجی مجلس گفت: قانون ⁧‫اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها‬⁩ می تواند فشار را بر طرف های برجام افزایش داده و دست دولت را در چانه زنی با آنها باز نماید.⁧‫ معیشت‬⁩ مردم در تنگناست، غربی ها باید به تعهداتشان عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی ‌و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

« طرح ⁧‫نمایندگان‬⁩ ⁧‫مجلس شورای اسلامی‬⁩ ⁧‫اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها‬⁩ که تبدیل به قانون شد، با نیت کمک به مردم و دولت تصویب گردید. این قانون می تواند فشار را بر طرف های برجام افزایش داده و دست دولت را در چانه زنی با آنها باز نماید.⁧‫ معیشت‬⁩ مردم در تنگناست، غربی ها باید به تعهداتشان عمل کنند. »

هفته گذشته نمایندگان کلیات و ۹ ماده طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران را تصویب کرده و با رفع ایراد شورای نگهبان، این قانون توسط رییس مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری جهت اجرا ابلاغ شد.

طبق ماده ۶ این قانون، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف از جمله کشورهای ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلستان، چین و روسیه) توافق هسته ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، نظارتهای فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه سند (پروتکل الحاقی) را متوقف کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها