موج
کدخبر : ۳۵۳۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353988

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه پرداخت‌های حمایتی در سامانه «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» ثبت و ساماندهی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جزئیات طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ با جزء ۳ بند «الف» ماده واحده این طرح موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، کلیه پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی باید در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه کد شناسه ثبت و ساماندهی شود.

عبدالرضا مصری در این باره، گفت: قانون باید جامع و مانع و از هر گونه تفسیری مبرا باشد.

وی بیان کرد: بر اساس بند «هـ» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۹۹، کلیه دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکلی از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند، مکلف هستند که همه کمک‌ها و حمایت‌های خود را با کد ملی فرد دریافت‌کننده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از آنجایی که هدف ما از اصلاح ساختار بودجه، ساماندهی منابع و هزینه‌ها است، کلمه «ثبت» باید در ابتدای این جزء قرار گیرد و نهادهایی مانند کمیته امداد امام(ره) هم باید کمک‌ها و حمایت‌های خود را با کد ملی فرد دریافت‌کننده در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند که این اقدام در راستای تحقق شفافیت است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تائید این ابهام، گفت: بودجه عمومی کشور باید ثبت و ساماندهی شود و هیچ‌گونه شکی وجود ندارد که همه بودجه دولت و همچنین پرداخت‌های حمایتی از محل بودجه عمومی کشور باید ثبت و ساماندهی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها