موج
کدخبر : ۳۵۰۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350024

آصفری در گفتگو با خبرگزاری موج:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: خروج یکجانبه کاخ سفید از برنامه جامع اقدام مشترک به ضررش تمام شده است.

محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در خصوص اظهارات پمپئو مبنی بر اعمال فشار علیه ایران، اظهار داشت: تاریخ در خصوص رفتارهای خلاف مقررات بین المللی ایالات متحده خصوصا برجام قضاوت خواهد کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه مشاهده می شود کشورهای دنیا به دلیل سوابق بدعهدی آمریکا حاضر به مذاکره با این کشور نیستند؛ ادامه داد: کره شمالی با بررسی روند رفتار کاخ سفید در این توافقنامه حاضر به گفتگو با ترامپ نشد که نشان دهنده بی اعتمادی به این کشور است.

وی ادامه داد: دولت ایالات متحده تصور می کند با خروج از برجام به منافع بیشتری رسیده در حالی که امروزه به طور واضح می توان دریافت خروج یکجانبه کاخ سفید از برنامه جامع اقدام مشترک به ضررش تمام شده است.

آصفری افزود:  اروپایی ها نیز با عمل نکردن به تعهداتشان در برجام و کمک نکردن به خنثی سازی تحریم ها، نشان دادند که دنباله رو سیاست های آمریکا هستند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بدون شک تصمیمات ایران نسبت به برجام بر اساس منافع ملی خواهد بود لذا بهتر است اروپایی ها به تعهدات برجامی خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا طی پیامی توییتری مدعی شد که برجام به تاریخ پیوسته است و از سایر کشورهای اروپایی خواست تا به اعمال فشار علیه ایران بپردازند.

وی در پیام خود نوشته است: گفته می شود ذخیره اورانیوم ایران بیش از ده برابر حد مجاز تعیین شده در توافق هسته‌ای است. آلمان، فرانسه، انگلیس و سایر کشورها باید از خواب بیدار شوند و این واقعیت را بپذیرند که توافق هسته ای به تاریخ پیوسته است کشورها باید در اعمال تحریم‌های شدید به ما بپیوندند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها