موج
کدخبر : ۳۴۶۸۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346810

نمایندگان مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها در جلسه امروز مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی بعد از اظهارات روح الله متفکرآزاد درباره علت تشکیل کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها (کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی ها) با 100 رأی موافق، 85 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن با تشکیل این کمیسیون مخالفت کردند.

متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به اینکه در این هفته شاهد حرکت دشمن در سازمان ملل برای فعال کردن مکانیزم هایی برای تشدید تحریم ها علیه ایران بودیم، گفت: دشمن از هیچ تلاشی در این سال ها برای اعمال فشار علیه ما مضایقه نکرده و تا هرجایی که توانسته فشار وارد کرده است.

وی ادامه داد: تنها در بخش هایی نتوانسته علیه ایران فشار وارد کند که آن قسمت ها مصون شده بودند، دوران دور زدن تحریم ها تمام شده و به اعتقاد کارشناسان باید ایران در مقابل تحریم ها مصون کرد تا امکان اعمال فشار از دست دشمنان خارج شده و این یک فاز جدید است.

متفکرآزاد تصریح کرد: این دیدگاه برگرفته از نظر مقام معظم رهبری درباره مصون سازی کشور مقابل تحریم ها است، ما باید بتوانیم از تحریم ها به عنوان یک فرصت برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه 25 کشور بزرگ و کوچک به مدل های مختلف در دنیا تحریم شده اند، گفت: البته تحریم ها با یک مدل انجام نشده و همه کشورها برای خروج از تحریم هزینه یکسانی پرداخت نمی کنند اما می توان از این موضوع استفاده کرد.

وی افزود: ما دارای 15 کشور با 600 میلیون جمعیت در اطراف خود هستیم که 85 درصد تجارت ما هم از طریق همین کشورهای همسایه انجام می شود. بنابراین 2 میلیارد نفر جمعیت تحریم شده در دنیا وجود دارد که می توان از آن به عنوان یک پایگاه در دنیا استفاده کرد.

متفکرآزاد اظهار کرد: تشکیل این کمیسیون مغایرتی با عملکرد دیگر کمیسیون ها در مجلس ندارد، بخشی از کار کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها، دیپلماسی و بخش های دیگر فرهنگی و سیاسی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها