موج
کدخبر : ۳۴۵۱۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345126

علی اکبر صالحی:

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: مشغول ساخت بیمارستان بزرگی که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است به نام مرکز "یون درمانی" در البرز هستیم که در غرب آسیا بی‌نظیز است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی از تکمیل مرکز یون درمانی البرز و نیز مرکز تولید رادیوداروها بر اساس استاندارد GPM در اوایل 1400 خبر داد و گفت: ما مشغول ساخت بیمارستان بزرگی که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است به نام مرکز "یون درمانی" در البرز هستیم که در غرب آسیا بی‌نظیز است. تقریبا مراحل آخر کار را طی می کند و امیداوریم اوایل 1400 تست های اولیه را شروع کنیم.

وی ادامه داد: این بیمارستان برای درمان بیماری های صعب العلاج به ویژه سرطان است و هزینه آن 200 میلیون یورو است که مجموعه تجهیزات همه بیمارستان ها را اگر جمع کنیم اینقدر نمی شود. سازمان انرژی اتمی وظیفه خود دید با کمک وزارت بهداشت در حوزه سلامت هزینه هایی در این سطح انجام دهد که نیاز مردم را به یون درمانی مرتفع کند.

رییس سازمان انرژی اتمی هم چنین گفت: مرکز دیگری را داریم که توسعه رادیوداروها به صورت استاندارد GMP است که تجهیزاتی حدود 60 میلیون یورو برای آن خریداری شده است و تا اوایل 1400 آن نیز راه اندازی می شود. این مرکز در ساختمانی حدود 37 هزار متر است و تجهیزاتش خریداری شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی این مرکز شاهد تولید رادیوداروها در سطح استاندارد بین المللی در حد وسیع و نیز توسعه صادرات در این حوزه باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها