موج
کدخبر : ۳۴۳۲۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343245

رضایی در گفتگو با خبرگزاری موج:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: گروسی یک تعلق خاطر خاصی به آمریکا دارد لذا از او انتظار داریم که استقلال آژانس را حفظ کنند .

ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به سفر «رافائل گروسی» مدیرکل  آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، اظهار داشت: پس از برجام همکاری صادقانه و شفافی با آژانس انرژی اتمی داشتیم و فراتر از تعهدات مان اجازه بازرسی ها را به آژانس داده‌ایم. آژانس نیز در ۱۶ گزارش سابق خود پایبندی جمهوری اسلامی به تعهداتش را تایید کرده است.

 وی ادامه داد: بر خلاف فضاسازی رسانه‌های غربی که سفر آقای گروسی را فرصتی برای شفاف سازی از طرف جمهوری اسلامی ایران می‌دانند معتقدم که دبیرکل آژانس باید در این سفر به صورت شفاف موضع خود را اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رفتارهای دبیر کل جدید انرژی اتمی نشان از غلبه مسائل سیاسی بر مسائل فنی و حقوقی دارد، تصریح کرد: آقای گروسی باید صادقانه و شفاف نظراتش را بگوید و در دوراهی فشارهای آمریکایی ها و گفتن واقعیت ها، راه دوم را برگزیند.

وی افزود: جمهوری اسلامی بیشترین آمار بازرسی از تاسیسات هسته‌ای خود را در کارنامه دارد. هرچند آمادگی خود را برای ادامه همکاری با آژانس داریم  اما هیچ وقت اسیر باج خواهی های بین المللی نخواهیم شد.

رضایی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که در صورت افزایش فشارها از سوی زیاده‌ خواهان بین المللی در یک هم افزایی با نهادهای متولی درون نظام پاسخ قاطعی به این زیاده‌ خواهی دهد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا در این سفر از سایت های هسته ای بازدید به عمل خواهد آمد، گفت: این سفر ارتباطی با بازدید از سایت های هسته ای ندارد چرا که دوربین های آژانس در سایت ها فعال هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در مورد ارتباط سفر گروسی به ایران با فعالسازی مکانیسم ماشه ، افزود: این سفر ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد چرا که اگر این مکانیسم فعال شود ارتباط ما با آژانس به حداقل می رسد و دیگر لزومی به پاسخگویی به آژانس بین المللی انرژی اتمی نداریم.

رضایی در پایان خاطر نشان کرد: گروسی یک تعلق خاطر خاصی به آمریکا دارد لذا از او انتظار داریم که استقلال آژانس را حفظ کنند چرا که آژانس بین المللی انرژی اتمی زیرمجموعه وزارت خارجه آمریکا نیست .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها