موج
کدخبر : ۳۴۲۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342753

بهرام قاسمی:

سفیر کشورمان در پاریس گفت: امروز در پرتو آگاهی و سرعت ارتباطات و با بهره گیری از آنچه طی چند دهه گذشته و بخصوص در چند سال اخیر بر جهان رفته است، به نظر می رسد جهان با صدایی رسا بیزاری خود از جهان تک صدایی را فریاد می زند.

به گزارش خبرگزاری موج، بهرام قاسمی سفیر کشورمان در پاریس در رشته توییتی نوشت: 

به نظر می رسد جهان به یکی دیگر از نقاط عطف تاریخی خود نزدیک می‌شود. دیگر تردیدی نیست که عرصه بین‌المللی و جهانی به سمت تغییری بنیادین پیش می‌رود و با یک جابجایی و تغییر شکل و تقسیم‌بندی متفاوت از گذشته مواجه است.

رویکرد بسیاری از کشورهای جهان در مخالفت و عدم همراهی با اقدام اخیر آمریکا روایتی مثبت و سازنده از مسیر تکوین دیدگاه دقیق جهانیان و خواست آنها برای ایجاد سازوکارهای لازم در مخالفت با شکل گیری جهانی تک قطبی دارد. 

امروز در پرتو آگاهی و سرعت ارتباطات و با بهره گیری از آنچه طی چند دهه گذشته و بخصوص در چند سال اخیر بر جهان رفته است، به نظر می رسد جهان با صدایی رسا بیزاری خود از جهان تک صدایی را فریاد می زند.

جهان تک قطبی و تلاش یک کشور برای اعمال سیاست های یک سویه خود بر دیگران، حاصلی جز افزایش فقر، عدم توسعه، افراط گرایی و تروریسم برای ملت های جهان نداشته است.

یکجانبه گرایی و سعی در تضعیف نهادهای بین المللی و مشخصا سازمان ملل که برآمده از تجربه  دو جنگ جهانی ویرانگر و مرگ میلیون ها انسان بی گناه در قاره اروپاست،  می تواند به باز افروزی شعله های جنگ و خشونت در مناطق مختلف از جهان پرتنش کنونی بینجامد و تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت جهانی باشد.

برای تحقق چند صدایی و مخالفت با اعمال سیاست های زورمدارانه و جلوگیری ازنادیده انگاشتن موازین بین المللی توسط یک قدرت، جهان در این بزنگاه مهم از تاریخ خود برای تحقق آرمان های مقدسی چون صلح و آزادی، عدالت و برابری، بزودی نیازمند یک انتخاب راهبردی و سرنوشت ساز خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها