موج
کدخبر : ۳۴۲۴۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342463

امیر حاتمی:

وزیر دفاع گفت: صنعت دفاعی یک صنعت پیشرو، پیش رونده و پیش برنده است، آماده ایم تا در راستای اقدامات ملی مانند برنامه‌های فضایی و سایر بخش‌های مورد نظر مجلس شورای اسلامی و دولت و کمک به بخش خصوصی مشارکت داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت دفاع از نمایشگاه توانمندی‌های دستاوردهای دفاعی بازدید و در جریان آخرین پیشرفت‌های صنعت دفاعی کشور قرار گرفتند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این نشست با بیان ظرفیت ‌های عظیم صنعت دفاعی در حوزه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، الکترونیک، موشکی و سایبری، گفت: فناوری‌ها، محصولات و سرمایه‌های انسانی مجموعه دفاعی «ذخیره راهبردی کشور» است و این سازمان علاوه بر نیروهای مسلح مقتدر ایران اسلامی در ارائه خدمت به سایر بخش‌های کشور و بخش خصوصی، بنا به درخواست از آمادگی کامل برخوردار است.

وی، بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های وزارت دفاع را حائز اهمیت برشمرد و افزود: شناخت زوایا، ابعاد و توانمندی وزارت دفاع برای مجلس یازدهم شورای اسلامی می‌تواند گام مهمی در تعامل دو جانبه و استفاده از سرریز دانش دفاعی برای کمک به صنایع کشور و مجموعه‌های غیر دفاعی مهم کشور قلمداد شود.

وزیر دفاع  با بیان اینکه امروز به حول قوه الهی با کمک‌های دولت و حمایت های مجلس شورای اسلامی و همچنین هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب به خود اتکایی، خود کفایی و خود باوری در بدنه صنعت دفاعی دست یافته‌ایم، تاکید کرد: تکیه و پافشاری دشمن بر ادامه تحریم‌ها ی ظالمانه به جهت آمادگی از توان صادرات ایران اسلامی است چرا که وزارت دفاع برای پیشبرد اهداف عالی دفاعی مرزهای دانش و فناوری را در نوردیده و نیازی به واردات و نگاه به دست بیگانگان ندارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه صنعت دفاعی یک صنعت پیشرو، پیش رونده و پیش برنده است، گفت: آماده ایم تا در راستای اقدامات ملی مانند برنامه‌های فضایی و سایر بخش‌های مورد نظر مجلس شورای اسلامی و دولت و کمک به بخش خصوصی مشارکت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه به سبب قرارگیری ایران اسلامی در یک منطقه استراتژیک و نقش آفرینی بازیگران متعددی در این خطه از دنیا، در وضعیت و شرایط خاصی هستیم تصریح کرد: ما نیازمند ارتقاء دائم توان دفاعی و بازدارندگی بومی خود هستیم و برای نیل به اهداف عالی سیاست‌های راهبردی خود نیازمند بودجه مستقل تحقیقاتی هستیم که امیدواریم مجلس یازدهم همچون گذشته به این مهم اهتمام ویژه داشته باشد.

* وزارت دفاع یک مجموعه توانمند و با دارای پتانسیل بسیار است

عزت اله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه مجلس یازدهم تمام تلاش خود را برای استفاده از ظرفیت و تعامل با وزارت دفاع به کار خواهد بست گفت: وزارت دفاع یک مجموعه توانمند و با دارای پتانسیل بسیار است که می‌تواند در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی ویژه ای داشته باشد.

در پایان این نشست، امیر حاتمی با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به ایران اسلامی و تجلیل از صبوری و راد مردی این اسوه‌های ایثار و مقاومت از دکتر حجت اله فیروزی نماینده آزاده سرافراز ۸ سال دفاع مقدس و نماینده مجلس یازدهم شورای اسلامی با اهدا لوح، تقدیر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها