موج
کدخبر : ۳۴۱۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341594

میرسلیم در نشست خبری:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خبرنگار نباید حق را ابزار لذت نفس خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، مصطفی میرسلیم رییس شورای مرکزی حزب موتلفه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که در محل این حزب برگزار شد،  گفت: ۴۰ سال است که در کنار بادامچیان با خبرنگاران همکاری می کنیم و نکاتی که عرض می کنم کلی گویی نیست و مجموعه تجربیات ما است.

وی افزود:خبرنگاری یکی از ارکان اصلی استحکام مردمسالاری است. تمام مطالبی که در حوزه شفافیت مطرح می شود مربوط به خبرنگاری است.

وی همچنین گفت: نقدها باید به موقع بیان شود، زودتر باشد یا دیرتر فایده ندارد. خبرنگار باید تشخیص دهد که چه زمانی باید حق را بیان کند.

میرسلیم تاکید کرد:حق باید کامل بیان شود نه به شکل نصفه و نیمه و گزیده و گزیدن صحبت ها باید با هماهنگی صاحب سخن باشد.

نماینده مردم تهران ادامه داد:من در زمان وزارت ارشاد خود مطلبی را مطرح کردم و آن هم اخلاق خبرنگاری بود. اخلاق خبرنگاری از مسائل اساسی و مهم است.

رییس شورای مرکزی حزب موتلفه گفت:مراعات مسائل اخلاقی شامل چند بند است. اول از همه این است که من در مقام پاسخ دهنده چقدر اخلاص دارم و اگر شما به عنوان خبرنگار این را کشف کنید، این هنر شماست.

این فعال سیاسی در پایان گفت:خبرنگار نباید حق را ابزار لذت نفس خود قرار دهد و یک خبر را طوری ارائه دهد که مقاصد شخصی او محقق شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها