موج
کدخبر : ۳۴۱۴۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341494

حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت:

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: اینکه نفر معرفی شده سرپرست وزارت صمت چه کسی خواهد بود هنوز معلوم نیست و باید از رهبری برای انتصاب اجازه بگیرند.

به گارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره تصمیم رئیس جمهوری برای اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس اختیاری که قانون اساسی به رئیس جمهوری داده است اگر به هر دلیلی وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد، رئیس جمهوری می‌تواند آن وزراتخانه را با سرپرست اداره کند که به مدت سه ماه «حسین مدرس خیابانی» مسئولیت سرپرستی وزارت صنعت، معدن و تجارت را بر عهده داشت.

او افزود: مهلت سرپرستی ایشان از امروز منقضی می‌شود و راهکار باقی مانده این است که رئیس جمهوری باید با اجازه از مقام معظم رهبری کسی را تا معرفی وزیر جدید به عنوان سرپرست منصوب کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: اینکه نفر معرفی شده چه کسی خواهد بود هنوز معلوم نیست و باید از رهبری برای انتصاب اجازه بگیرند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-چهارشنبه- مجلس با ۱۰۴ رأی موافق، ۱۴۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در مجلس با انتصاب حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

مخالفان تصدی مدرس خیابانی بر وزارت صنعت معدن و تجارت، غلبه بخش بازرگانی و وارد کنندگان بر بخش تولید، معرفی وزیر پیشنهادی در دقیقه آخر، عدم مبارزه جدی با قاچاق کالا ابهام در رزومه کاری را از مهمترین دلایل مخالفت خود با وی عنوان کردند.

این در حالی است که موافقان تلاش‌های مدرس خیابانی در مدت سرپرستی بر این وزارتخانه و نقش آفرینی وی در شرایط تحریم و کرونا را از نقاط قوت وی عنوان می‌کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها