موج
کدخبر : ۳۴۰۱۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340153

غلامرضا انصاری:

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: با ایجاد تسهیلات و مشوق‌ها حجم صادرات فرآورده‌ ها به کشورهای همسایه افزایش می‌ یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در پایان جلسه ستاد شورای هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با تاکید بر اینکه این جلسه، نهمین جلسه ستاد در سال جاری بود، اظهار کرد: موضوع اصلی این جلسه، بحث صادرات بود. همه اعضا تاکید داشتند که تمام سازمان‌ ها برای موضوع صادرات در کشور بسیج شوند.

وی با اشاره به اینکه تسهیل صادرات به تشویق تولیدکنندگان کمک می‌کند، افزود: در جلسه امروز وزارت امورخارجه اعلام کرد، تمام امکاناتش را برای کمک به توسعه صادرات و تحقق اهداف وزارت صمت بسیج می‌کند.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به گزارش معاون توسعه صادرات وزارت صمت در این جلسه، اظهار داشت: در این گزارش از اهداف صادراتی این وزارتخانه صحبت شد؛ برنامه‌های خوبی ترتیب داده شده است اما باید تلاش شود همه دستگاه‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت در تحقق این اهداف و برنامه‌ها کمک کنند.

انصاری با اعلام این خبر که صادرات فرآورده‌ ها به کشورهای همسایه افزایش می‌ یابد، افزود: با ایجاد تسهیلات و مشوق‌ها حجم این صادرات بیشتر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از  گفتگوی خود گفت: همه اعضای جلسه متفق القول بودند که باید به تجهیزات گمرکی کشور کمک شود.

گفتنی است، نهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی امروز (یک‌شنبه) به ریاست غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در وزارت امور خارجه برگزار شد.

معاونان وزارت‌خانه‌های امورخارجه، صمت، اقتصاد و دارایی، نفت و بانک مرکزی به عنوان اعضای ثابت ستاد و معاون هر وزارت‌خانه یا رئیس و مدیر عامل هر سازمان ذیربط به موضوع مورد بحث در جلسات این ستاد حضور دارند.

جلسات ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی یک هفته در میان، روزهای (یکشنبه) برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها