موج
کدخبر : ۳۳۸۷۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338738

کامیار در صحن علنی:

کاندیدای دادستانی دیوان محاسبات گفت: اخبار اختلاس‌ ها و سوء استفاده ‌ها مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ناامید می ‌سازند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علی کامیار در نشست علنی امروز مجلس در جریان رأی‌گیری برای انتخاب دادستان دیوان محاسبات گفت: مهم‌ترین و تنهاترین دستگاه مستقل و وابسته به مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر عملکرد مالی و محاسباتی در دستگاه‌های دولتی دیوان محاسبات است.

 کاندیدای دادستانی دیوان محاسبات اظهار داشت: پرواضح است که حضور مردم در انتخابات مجلس یازدهم نشانگر این است که مردم به این مجلس امید بسته‌اند. مواردی که امید مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تخریب کرده است، نه ترور بوده است و نه تحریم و نه جنگ و نه فتنه، هیچ یک از اینها نه تنها نتوانسته امید مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خدشه دار کند بلکه امید مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای پیمودن راهشان برای رسیدن به اهداف انقلابی راسخ تر کرده است.

وی افزود: متأسفانه مردم ما و نه مدیران متعهد و مسؤول ما در مقابل سوءاستفاده‌های عده‌ای نادر که فرصت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای چپاول از بیت المال غنیمت می‌شمارند و از طریق اختلاس و سوءاستفاده به جان بیت المال می‌افتند بیزارند و در مقابل آنها همه ما خون دل می‌خوریم و در مقابل شهدا و ایثارگران و ملت بزرگوار ایران سرافکنده‌ایم.

کامیار با بیان اینکه اخبار اختلاس‌ها و سوءاستفاده‌ها مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ناامید می‌سازند، خاطرنشان کرد: هدف اصلی معاندین و مخالفین که در آن متحد و مشترک‌اند این است که بتوانند از این طریق دل مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خالی کنند و از این طریق به دنبال این هستند که مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نسبت به کارآیی و کارآمدی دچار شک و تردید کند.

کاندیدای دادستانی دیوان محاسبات اظهار داشت: بنده به پیروی از رهبر معظم انقلاب معتقدم که فرزندان نسل چهارم انقلاب جوانانی که در تمام صحنه‌ها به دفاع از نظام هستند برای فداکاری در راه مبارزه با فساد اقتصادی و مالی آماده‌اند و به مبارزه برمی‌خیزند. من مطمئنم که این جوان‌ها نقشه آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نقش بر آب خواهند کرد.

وی افزود: بنده در صورت انتخاب برای دادستانی دیوان محاسبات خدمتگزار این مجلس و این جوانان و این دلسوزان خواهم بود و ان‌شاءالله دل رهبرمان را از عملکرد خود راضی خواهیم کرد. هدف من از حضورم در این سمت تکمیل خدمات قبلم در دوره چهارم مجلس در ریاست کمیسیون دیوان محاسبات است.

کامیار خاطرنشان کرد: امروز مجلس گام اساسی در جهت مبارزه با فساد که خواسته مردم است برمی‌دارد و آن سپردن پرچم مبارزه با فساد با مفسدین و چپاولگران بیت المال به دست رئیس و دادستان خود است.

 کاندیدای دادستانی دیوان محاسبات اظهار داشت: بنده در دوره چهارم مجلس ریاست کمیسیون دیوان محاسبات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برعهده داشتم و در آن زمان ما حساب‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به روز کردیم. ما در آن زمان متأسفانه دستگاه‌ها حساب‌های 13 و 14 ساله‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداده بودند و روی هم تلنبار شده بود و ما این مسأله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به روز کردیم و گفتیم که گزارش تفریغ بودجه باید برای سال قبل باشد و در آن زمان برای اولین بار تفریغ بودجه به مجلس ارائه شد.

وی افزود: بنده به دلیل اطلاعاتی که دارم هم نیروهای دیوان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شناسم و هم نسبت به کم و کاستی‌ها در دیوان مطلع هستم. از جمله کم و کاستی‌های دیوان این است که دیوان دنبال یک سری مسائل کوچک می‌رود در حالی که در مملکت ما مسائل کلانی داریم که معیشت مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با ناهنجاری‌های مختلفی مواجه کرده است.

کامیار خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات که عملکرد دستگاه‌های اجرایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دارد خود باید متولی مبارزه با این مسائل باشد و حرف اصلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مبارزه با مفاسد بزند نه این که مفاسد کلانی مثل اختلاس‌های مختلفی که وجود دارد علنی شود، بعد دیوان محاسبات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مراحل بعدی ببینیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها