موج
کدخبر : ۳۳۴۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334528

خاوازی در صحن علنی مجلس:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارتقای امنیت غذایی با حفظ مسائل پایه‌ای مانند آب، خاک، ژنتیک و همچنین حضور تولیدکنندگان و مثبت کردن تراز تجاری غذا در کشور از برنامه‌های اصلی وزارت کشاورزی است.

به گزارش خبرگزاری موج، کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی در تشریح گزارش خود به نمایندگان و در صحن علنی امروز  مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزی بخش چند کارکردی در تولید، اشتغال و پایداری محیط زیست است و همه کشور‌ها به آن توجه می‌کنند؛ جمهوری اسلامی هم این موضوع را در قانون اساسی، بیانیه گام دوم و اسناد بالادستی مورد تأکید قرار داده است.

او ادامه داد: حدود ۴۰ میلیارد دلار سهم بخش کسب و کار کشاورزی است که ۳۳ و نیم درصد تولید ناخالص داخلی به شمار می‌رود و مسئله مذکور نشان داد در شرایط تحریم کشور می‌تواند به وسیله بخش کشاورزی رشد اقتصادی را بالا ببرد.

خاوازی گفت: در سال‌های اخیر حداکثر سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی بیش از ۵ درصد نبوده است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: ارتقای امنیت غذایی با حفظ مسائل پایه‌ای مانند آب، خاک، ژنتیک و همچنین حضور تولیدکنندگان و مثبت کردن تراز تجاری غذا در کشور از برنامه‌های اصلی وزارت کشاورزی است.

او در تشریح آمار‌های بخش کشاورزی گفت: در بخش زراعت کل سطح زیر کشت ۱۸ و نیم میلیون هکتار، کل تولید‌ها ۱۲۴ میلیون تن، محصولات ۸۳ و نیم میلیون تن و امسال تولید گندم به ۱۴ میلیون تن می‌رسد و این نشان دهنده ضریب خوداتکایی بالای ۱۰۰ درصد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها