موج
کدخبر : ۳۳۴۱۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334193

نماینده مردم مشهد در مجلس به وزیر آموزش و پرورش به خاطر عدم تدوین نظام رتبه‌بندی معلمان تذکر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش به خاطر عدم تدوین و تصویب نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، تذکر داد که متن کامل تذکر را در ادامه می خوانید:

خلاصه تذکر:

چرا نظام رتبه بندی معلمان طبق ماده ی ۶۳ برنامه ی ششم توسعه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش علی رغم اعلام عمومی تدوین و تصویب نشده است؟

شرح تذکر:

بر اساس ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، اجرای نظام رتبه بندی برای فرهنگیان پیش بینی شد که این نظام در سال ۹۸ اجرایی شود و از مهر ماه سال قبل فرهنگیان در قالب رتبه‌های پنج‌گانه از مزایای مربوطه بهره مند شوند.

احکام رتبه بندی معلمان در سال 99

به گفته نوبخت بر اساس مصوبه دولت جهت نظارت بر اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان کمیته سه جانبه با ترکیب وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی تشکیل شد و در قانون بودجه سال ۹۹ نیز موارد لازم پیش بینی شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اجرای همزمان نظام رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در اسفند ماه اشکالاتی را به وجود آورده که خرسندی فرهنگیان را به همراه نداشت، افزود: برای اجرای وظایف قانونی سازمان برنامه و بودجه از وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان و سازمان اداری و استخدامی دعوت کرد اشکالات مربوطه بررسی شود تا اگر قرار است اصلاحی انجام شود، در چارچوب قانون باشد.

نوبخت با ابراز تشکر از نمایندگان فهیم تشکل‌های فرهنگیان به دلیل رایزنی و کمک فکری در این ۳ جلسه، گفت: با نکاتی که نمایندگان فرهنگیان گفتند، شرایطی را فراهم خواهیم کرد که قانون از اول فروردین ۹۹ با ترمیم و اصلاح در قالب نظام رتبه‌بندی انجام شود البته آنچه آموزش و پرورش انجام داد اجرای قانون بود اما انتقاداتی که از سوی فرهنگیان مطرح شد قابل پذیرش بود، به همین دلیل اصلاحیه صورت گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها