موج
کدخبر : ۳۳۲۳۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332359

موسوی در گفتگو با موج:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به نظر می‌رسد جدیت لازم برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها وجود ندارد.

سید نظام‌ الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان دولتی برای بررسی آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس، اظهار داشت: نمایندگان منطقه زاگرس به اهمالی که در شکل‌گیری آتش در کوه‌های منطقه صورت گرفته بود، اعتراض داشتند.

وی ادامه داد: نمایندگان بیان کردند که اقدامات به موقع برای اطفاء حریق صورت نگرفته است و سبب شده بخش وسیعی از سرمایه ملی در معرض خطر آتش قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: منطقه زاگرس دارای پوشش متنوع گیاهی و جانوری است و متأسفانه مسولان دولت به ویژه آقای کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جواب قانع کننده‌ای برای موضوع نداشتند.

موسوی با تأکید براینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست این آتش‌سوزی گسترده را امری طبیعی  عنوان کرد و آماری در خصوص آتش‌سوزی‌های طبیعی ارائه داد، گفت: صحبت‌های کلانتری و بی‌تفاوتی وی در قبال موضوع واکنش نمایندگان را در پی داشت. چرا که انتظار می‌رود رئیس سازمان حفاظت محیط زیست حتی به آتش سوزی در یک مترمکعب از جنگل‌ها هم حساس باشد.

وی خاطرنشان کرد: کلانتری گفت به لحاظ امکانات دچار مشکل هستیم، اما به نظر می‌رسد جدیت لازم برای جلوگیری از این مسائل وجود ندارد، در غیر این صورت نباید شاهد تخریب این حجم وسیع  از جنگل‌ها باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه جنگل‌ها سرمایه‌های ملی و مانعی برای فرسایش خاک و بروز سیل هستند، بیان کرد: در سیلاب‌های گذشته در دشت خوزستان شاهد مشکلات فراوان بودیم. بنابراین حفظ پوشش گیاهی نیازمند کار جدی است.

وی گفت: با توجه به گفته‌های رئیس سازمان حفاظ محیط زیست درباره کمبود منابع نمایندگان تلاش خواهند کرد برای بحث کمبود بودجه و جلوگیری از تکرار چنین مسائلی چاره اندیشی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها