موج
کدخبر : ۳۲۹۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329619

وزیر امور خارجه کشورمان و حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان شب گذشته در گفتگویی تلفنی در مورد آخرین تحولات سیاسی این کشور و ابتکار منطقه ‌ای برای صلح در افغانستان گفتگو و تبادل نظر کردند.

در این گفتگوی تلفنی، طرفین توافق کردند تا دو کشور با همکاری یکدیگر و با تشکیل هیئتی مشترک، حادثه به وقوع پیوسته در مرز مشترک دو کشور را مورد رسیدگی قرار دهند.

گفتنی است، وزارت امور خارجه افغانستان همچنین در اطلاعیه‌ای در مورد این گفتگوی تلفنی تاکید کرد که دو طرف با تاکید بر توافقات قبلی مبنی بر آغاز کار تحقیقات مشترک در مورد حادثه، پیرامون وقوع آن ابراز تأثر و تأسف کرده و درباره مشخص ساختن تیم‌های بررسی کننده صحبت کردند.

سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در مورد سفر هیئت بررسی کننده طرف افغانستانی به ولایت هرات اطلاع داده و خاطرنشان کرد که این هیئت تحقیق خویش را در محل حادثه آغاز کرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان در مورد تعیین هیئت آن کشور به آقای اتمر اطمینان داده و افزود که آنها به زودی تحقیق خویش را در محل حادثه آغاز خواهند کرد.

تهران و کابل همچنین تفاهم کردند که در صورت ضرورت، هیئت‌های دو طرف در محل حادثه، شهرهای مشهد و هرات جلسه مشترک برگزار کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها