موج
کدخبر : ۳۲۹۴۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329450

الهیان در گفتگو با موج:

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش حقوق کارمندان و کارگران به هیچ وجه متناسب با نرخ تورم نیست.

زهره الهیان منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به افزایش15 درصدی حقوق کارمندان، اظهار داشت: وقتی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار نرخ تورم را یک درصد خاصی اعلام می کنند باید براساس همان نرخ تورم حقوق ها افزایش یابد.

وی ادامه داد: افزایش حقوق کارمندان و کارگران به هیچ وجه متناسب با نرخ تورم نیست لذا این مسئله فشار جدی را بر خانواده ها تحمیل میکند که مشکلات و تبعات خاص خود را دارد.

منتخب مردم تهران در مجلس با بیان اینکه افزایش حقوق ۱۵ درصدی به هیچ عنوان نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای کارمندان باشد، گفت: مطابق قانون، افزایش حقوق کارمندان و کارگران باید برابر نرخ تورم حساب شود، ولی دولت‌ها تا کنون این قانون را رعایت نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

حقوق کارکنان در بودجه ۹۹ ناعادلانه است/ این بودجه هیچ معجزه‌ای در سال آینده ایجاد نمی کند

حقوق کارگران براساس نرخ تورم افزایش یابد/ وزیر کار مدافع حقوق کارگران باشد

افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم نیست/ ادغام یارانه ماهیانه و یارانه معیشتی ظلم به گروه کم درآمد جامعه است

وی با اشاره به افزایش قیمت کالاها در بازار، تصریح کرد: گرانی های اخیر قدرت خرید مردم را کاهش داده و سفره آنها را هر روز کوچکتر از گذشته میکند که لازم است دولت نظارت بر بازار را جدی بگیرد تا هرچه سریعتر نابسامانی های اقتصادی کنترل شود.

الهیان در پایان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات اساسی که مجلس یازدهم باید آنرا پیگیری کند بحث اقتصاد و موضوعات مرتبط با معیشت مردم است چرا که در شرایط حاضر با نرخ تورم بالایی مواجه هستیم و اگر تناسبی میان تورم با افزایش حقوق کارمندان و کارگران وجود نداشته باشد، این دو قشر آسیب خواهند دید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها