موج
کدخبر : ۳۲۷۶۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327693

آزادیخواه در گفتگو با موج:

نماینده مردم ملایر گفت: حقوق کارگران باید بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار افزایش یابد.

احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به چالش های پیش آمده در رابطه با تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال جدید، اظهار داشت: وقتی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار نرخ تورم را یک درصد خاصی اعلام می کنند باید براساس همان نرخ تورم حقوق کارگران افزایش یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه وزیر کار هیچ توجه جدی به این موضوع نکرده و این موضوع عملا ظلم بزرگی به قشر کارگری محسوب می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر کار انتظار داشتیم که مدافع حقوق کارگران باشد و وقتی او در وزارت کار حضور دارد قاعدتاً باید مدافع جامعه کارگر باشد.

نماینده کارگران در شورای حقوق و دستمزد باید حق رای داشته باشد

آزادیخواه تصریح کرد:  انتصاب اعضای شورای حقوق دستمزد باید به گونه‌ای باشد که نماینده کارگری بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد و رأی آن مورد قبول واقع شود تا بتواند از این جامعه دفاع کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه چینش شورای حقوق و دستمزد به گونه دیگری است که باید بکوشیم با اصلاح قانون این نقیصه را برطرف کنیم، اظهار کرد: در طول‌ ماه‌ها و سال‌های اخیر به دلیل عدم تاثیر گذاری رای نماینده کارگران در شورای حقوق و دستمزد، حرف های این قشر به کرسی نمیشیند لذا ما هر ساله شاهد اعتراضات کارگران به دستمزدهایشان هستیم.

بیشتر بخوانید:

بیانیه نمایندگان در اعتراض به حقوق و دستمزد کارگران

شریعتمداری ابلاغیه تعیین حداقل دستمزد کارگران را اصلاح کند

میزان تعیین شده حداقل دستمزد کارگران ظلم در حق آن‌ هاست

سرنوشت مصوبه دستمزد کارگران در سال 99 چگونه خواهد شد؟

 دولت به بهانه حمایت از کارفرماحق کارگر را ضایع نکند

نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان اینکه دولت نمی‌تواند به بهانه حمایت از کارفرما حق کارگر را ضایع کند؛ گفت: دولت می‌تواند در شرایط و اقدامات متعدد از جامعه کارفرمایی حمایت کند که برهمین اساس می‌توان در قالب ستاد تسهیل تولید و رفع موانع از سرمایه‌گذاران حمایت کرده و در برابر مطالبات بانک‌ها از کافرمایان پشتیبانی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها