موج
کدخبر : ۳۲۸۱۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328173

کوهکن در گفتگو با موج:

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس گفت: با اصل 85 شدن لایحه مشارکت عمومی خصوصی مخالفم زیرا از وضعیت کمیسیون ها اطلاع دارم.

محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به اصل 85 شدن  لایحه‌ مشارکت عمومی خصوصی سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اصل 85 طبق آیین نامه دارای قواعدی است و نمی توان به راحتی یک موضوعی را در این اصل قرار داد.

وی ادامه داد: لایحه ای با این حجم و اهمیت را نمی توان در اختیار یک کمیسیون ویژه و یا حتی یک کمیسیون مشترک بگذاریم چرا که اصلا به صلاح کشور نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس افزود: آقایانی که در طول جریانات یک سال گذشته مواردی از اینگونه امور اقتصادی را در شورای هماهنگی سران قوا برده بودند، در حال حاضر هم آنرا ببرند و در همان جا تصمیم بگیرند.

نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه مجلس دهم زیر بار اصل 85 کردن چنین لایحه ای نباید برود، تصریح کرد: بعنوان یک نماینده قطعا به اصل 85 شدنی چنین لایحه ای رای نخواهم داد.

کوهکن با اشاره به پیشنهاد نمایندگان برای انجام کارها در روزهای پایانی مجلس،  اظهار کرد: دوستان یک پیشنهادی دادند که ما هم موافقت می کنیم و آن اینکه نمایندگان از یکشنبه هفته آینده به مدت سه هفته در مجلس قرنطینه شوند و طی دو یا سه شیفت به بررسی کارها بپردازند.

وی تصریح کرد: اگر دولت برای تصویب لایحه مشارکت عمومی خصوصی عجله دارد، آنرا به همان شورای هماهنگی سران قوا ببرد و تصمیم بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس افزود:  اگر قرار است مجلس دهم اراده ای برای بررسی این لایحه باشد راه درستش قرنطینه سه هفته ای نمایندگان است .

کوهکن در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین با اصل 85 شدن لایحه مشارکت عمومی خصوصی مخالفم زیرا از وضعیت کمیسیون ها اطلاع دارم.

به گزارش موج، لایحه‌ مشارکت عمومی خصوصی سال ۹۷ در دولت تصویب شد و دیروز به مجلس رسید قرار است؛ لایحه‌ای با این حجم و اهمیت اصل ۸۵ شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها