موج
کدخبر : ۳۲۷۲۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327209

روحانی در تماس تلفنی با پادشاه عمان:

رئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت منطقه و جهان بخاطر شیوع ویروس کرونا و ضرورت همکاری همه کشورها در مقابله با این بیماری بر انتقال تجارب و دستاوردهای ایران در این زمینه به کشور دوست و همسایه عمان تاکید کرد و گفت: آماده ارائه هرگونه کمک در این زمینه هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهورروز چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با سلطان عمان، ضمن طلب مغفرت برای سلطان قابوس پادشاه فقید عمان و آرزوی موفقیت برای سلطان جدید این کشور ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در دوران مسئولیت ایشان روابطی بهتر و صمیمی تر باشد.

روحانی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر شاهد افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور بوده ایم، بر توسعه و تعمیق روابط ایران و عمان در همه زمینه‌ها تاکید کرد و گفت: علاقمندیم توافقات دو کشور از جمله انتقال گاز ایران به عمان و سرمایه گذاری عمان در بندر چابهار هر چه زودتر اجرایی و عملیاتی شود که به نفع دو دولت و دو ملت خواهد بود.

رئیس جمهور با قدردانی از دولت عمان به خاطر همکاری، اقدامات و تلاش‌های این کشور در رابطه با ابتکار طرح صلح هرمز از سوی ایران، خاطرنشان کرد: کاملاً آماده ایم در راستای این ابتکار و هر ابتکار دیگری که مدیریت بحران منطقه را در اختیار کشورهای منطقه قرار دهد، اقدام کنیم.

روحانی با بیان اینکه در سایه روابط خوب دو کشور در طول تاریخ تنگه هرمز در صلح، ثبات و آرامش نگه داشته شده است، گفت: در سال‌های اخیر همیشه تلاش کرده ایم تا مانع از بروز جنگ و خونریزی در منطقه شویم و همچنان باید تلاش خود را ادامه دهیم تا جنگ در یمن که موجب ویرانی و قحطی شده، متوقف شود.

* تردید نداریم ثبات منطقه در سایه روابط دوستانه کشورهای منطقه بوده است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تردید نداریم ثبات منطقه در سایه روابط دوستانه کشورهای منطقه بوده است، تاکید کرد: امروز نیز خواستار روابط خوب بین همسایگان هستیم و امیدوارم در دوران سلطنت شما در کشور دوست عمان، شاهد روابط نزدیک تر و همکاری خوب در مسائل دوجانبه و منطقه‌ای باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت منطقه و جهان بخاطر شیوع ویروس کرونا و ضرورت همکاری همه کشورها در مقابله با این بیماری بر انتقال تجارب و دستاوردهای ایران در این زمینه به کشور دوست و همسایه عمان تاکید کرد و گفت: آماده ارائه هرگونه کمک در این زمینه هستیم.

روحانی همچنین پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را به دولت و مردم عمان تبریک گفت.

پادشاه عمان نیز در این گفت و گوی تلفنی روابط دو کشور را بسیار خوب و صمیمانه دانست و تاکید کرد: روابط ما تاریخی است و اطمینان می‌دهم این روابط مانند دوره سلطان فقید قابوس همچنان ادامه خواهد داشت.

"هیثم بن طارق" با تاکید بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه سطوح، اجرایی شدن توافقات ایران و عمان را به نفع دو طرف دانست.

پادشاه عمان ضمن قدردانی از مواضع و سیاست‌های ایران درخصوص برقراری صلح و ثبات در منطقه و برقرار امنیت و آرامش در تنگه هرمز، افزود: همه باید تلاش کنیم که منطقه از هر نوع جنگ و حوادث نگران کننده به دور باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها